Browse By

Rebelka tworzy powieść graficzną „Origins”

Po udanym „Judaszu” Jakub Rebelka kontynuuje swoją współpracę z BOOM! Studios. Polski rysownik przygotowuje właśnie dla wydawnictwa powieść graficzną zatytułowaną „Origins”. Premiera w październiku przyszłego roku.

Akcja komiksu rozpocznie się tysiąc lat po tym jak ludzkość wyginęła a na planecie zastąpiła ją sztuczna inteligencja. W takiej rzeczywistości do życia zostaje przywrócony David Adams, geniusz, którego technologiczne wynalazki doprowadziły do upadku człowieka. Szukając odkupienia za swoje dawne grzechy, Adams podejmuje się niemożliwego – chce przywrócić ludzkość. Władająca planetą sztuczna inteligencja zrobi jednak wszystko, żeby go powstrzymać.

Scenariusz „Origins” jest dziełem Claya McLeoda Chapmana we współpracy z Arash Amet i reżyserem oraz scenarzystą Lee Tolandem Kriegerem, autorem filmów „Wiek Adaline” oraz „Celeste i Jesse: Na zawsze razem”.

„Origins” to biopunkowe science-fiction zgłębiające temat tego, co może wydarzyć się na naszej planecie po tym, jak zniknie z niej ludzkość oraz pokazujące jaki wpływ na matkę naturę ma nasza technologia – mówi współtwórca komiksu Arash Amel.

Ludzkość odeszła, fauna się odrodziła i tylko roboty pamiętają to, co było wcześniej. Pozostałości starego świata są pokryte dziką roślinnością, a wieżowce na Manhattanie są milczącymi świadkami nowego świtu człowieka. W „Origins” jest wszystko, co kiedykolwiek chciałem narysować i jest bardzo podekscytowany faktem, że będą mógł przedstawić czytelnikom ten niesamowity świat – dodaje Jakub Rebelka.

« 1 z 2 »

Polski rysownik od lat z powodzeniem radzi sobie za granicą. Autor znakomitego albumu „Ester i Klemens: Trzy głowy profesora Muri” czy szalonego „Dick4Dick: Harem Zordaxa” we Francji opublikował komiks fantasy „Miasto psów” (polskie wydanie ukazało się nakładem Kultury Gniewu), a w BOOM! Studios ukazały się współtworzone przez niego miniseria „Judasz” do scenariusza Jeffa Lovenessa (polskie wydanie w przyszłym roku, również od Kultury Gniewu) oraz, we współpracy z Bartoszem Sztyborem, jeden z zeszytów serii „Jim Henson’s The Storyteller”.

Źródło: BOOM! Studios