Browse By

Sztybor i Rebelka autorami komiksu z serii „Jim Henson’s The Storyteller”

Scenarzysta Bartosz Sztybor i rysownik Jakub Rebelka pracują nad jednym z zeszytów nowej komiksowej odsłony cyklu „Jim Henson’s The Storyteller”.

„Jim Henson’s The Storyteller” to uhonorowany nagrodami Emmy i BAFTA program telewizyjny w Polsce znanego jako „Bajarz”. Stworzony i wyprodukowany przez legendarnego Jima Hensona w 1987 roku był antologią, w której prezentowano adaptacje europejskich bajek i baśni. Pod szyldem „Bajarza” powstało w sumie 13 telewizyjnych odcinków (9 bajek oraz 4 będące adaptacjami mitów greckich).

W 2011 roku dzięki wydawnictwu Boom! Studios marka „Jim Henson’s The Storyteller” odrodziła się w formie komiksowej antologii. Bartosz Sztybor i Jakub Rebelka zostali zaproszeni do współtworzenia jej kolejnej odsłony poświęconej syrenom. W pierwszym zeszycie zaplanowanego na 4 odcinki minicyklu znajdzie się stworzona przez nich opowieść „The Fisherman and the Mermaid” na podstawie klasycznej polskiej bajki o rybaku i syrenie.ej bohaterem będzie młody, biedny rybak, który zauroczony śpiewem syreny postanawia ją złapać i uwięzić, co okazuje się brzemienne w skutkach.

Premierę zeszytu „The Fisherman and the Mermaid” wydawnictwo Boom! Studios zapowiedziało na 3 kwietnia. „Syreny” to kolejna odsłona cyklu „Bajarz”, pod którego szyldem ukazały się wcześniej komiksowe adaptacje bajek i baśni o wróżkach, olbrzymach i smokach.

„Jim Henson’s The Storyteller” to już kolejny komiks rysowany przez Jakuba Rebelkę dla Boom! Studios. Na przełomie lat 2017 i 2018 polski artysta, we współpracy ze scenarzystą Jeffem Lovenessem, stworzył dla tej oficyny ciepło przyjętą miniserię „Judasz”.

Poniżej możecie zobaczyć dwie okładki „The Fisherman and the Mermaid” – podstawową i alternatywną. Autorem pierwszej jest Cory Godbey, drugiej – Jakub Rebelka.

.

.

 

Źródło: bleedingcool

%d bloggers like this: