Browse By

Piotr Kowalski rysuje dla AfterShock Comics!

Polski rysownik nie zwalnia tempa i rozpoczyna współpracę z wydawnictwem AfterShock Comics, dla którego, we współpracy ze scenarzystą Zackiem Kaplanem, stworzy komiksową serię pt. „Join the Future”.

W niedalekiej przyszłości cały świat kontrolowany jest przez wielkie korporacje, których jedynym celem istnienia jest – jak mówią ich właściciele – służenie swoim klientom. Cały? Nie do końca. Gdzieś w Ameryce jest bowiem niewielkie miasteczko, które opiera się potężnym firmom, a ważną rolę w opozycyjnej działalności odgrywa zadziorna córka burmistrza…

Na tym przywodzącym na myśl „Asteriksa” pomyśle oparta jest fabuła komiksowej serii „Join the Future”, której pierwszy zeszyt ukaże się 4 marca przyszłego roku nakładem wydawnictwa AfterShock Comics.

Komiks oddaje ducha klasycznego westernu, emocji towarzyszących rewolwerowym pojedynkom i wielkich przygód, ale robi to w konwencji przewrotnej opowieści sci-fi. Opowieści o świecie, w którym większość ludzi żyje już nie na wsi i niewielkich miasteczkach, ale gigantycznych i zaawansowanych technologicznie metropoliach. Jestem tym komiksem podekscytowany dlatego, że to coś więcej niż historia o starciu pomiędzy miastem i wsią. To opowieść o zmieniającym się krajobrazie Ameryki – tłumaczy scenarzysta Zack Kaplan.

W sercu „Join the Future” jest Mattie Ross, silna, pełna nadziei i wchodząca w dorosłość dziewczyna, którą okoliczności zmuszają do stawienia czoła władzy, technologii, zepsuciu oraz samej przyszłości. Jest połączeniem Mattie Ross z „Prawdziwego męstwa” i Katniss Evergreen z „Igrzysk śmierci” – dodaje Kaplan.

Za stronę graficzną komiksu odpowiedzialni są rysownik Piotr Kowalski i kolorysta Brad Simpson, duet, który współpracował już ze sobą przy seriach „Bloodborne”, „Wiedźmin” (obie ukazały się u nas nakładem wydawnictwa Egmont) oraz „Sex” (dwa pierwsze tomy wydało swego czasu Mucha Comics).

« 1 z 2 »

Piotr Kowalski jest dziś bardzo zajętym twórcą. Dla wydawnictwa IDW Publishing stworzył jakiś czas temu udany komiksowy remake miniserii „30 dni nocy”, wcześniej ukazał się współtworzony przez niego dwuzeszytowy prequel gry wideo „Wolfenstein II: The New Colossus”, a w lutym ubiegłego roku oficyna Titan Comics rozpoczeła publikację miniserii „Bloodborne” narysowanej przez Kowalskiego a napisanej przez Alesa Kota, która została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytyków, przekształcona szybko w pełnoprawną serię. (do dziś ukazało się 18 zeszytów). Niedawno  do sprzedaży trafiła nowa odsłona serii „Sex” tworzonej wspólnie przez Kowalskiego i scenarzystę Joego Caseya, a na dniach ukaże się pierwszy zeszyt rysowanej przez Polaka miniserii „Wellington” od wydawnictwa IDW.

Źródło: The Hollywood Reporter