Browse By

Jakub Rebelka rysuje „Judasza” dla BOOM! Studios

Polski rysownik Jakub Rebelka, współautor udanego „Miasta psów” i twórca fantastycznego „Doktora Bryana”, pracuje nad nową serią komiksową „Judas”, której pierwszy zeszyt ukaże się w grudniu tego roku nakładem BOOM! Studios.

„Judas”, zapowiadany jako historia utrzymana w duchu znakomitego „Kaznodziei”, będzie opowieścią o Judaszu Iskariocie, najsłynniejszym zdrajcy w dziejach chrześcijańskiego świata, który po ukrzyżowaniu Jezusa budzi się w piekle i musi zmierzyć się z własną „legendą”.

Autorem scenariusza komiksu jest nominowany do nagrody Emmy Jeff Loveness, współtwórca m.in. popularnego programu „Jimmy Kimmel Live!”. Za stronę graficzną komiksu odpowiedzialny jest wspomniany wcześniej Jakub Rebelka.

Dorastając żałowałem Judasza – mówi Jeff Loveness. – Zawsze jest przedstawiany jako złoczyńca i zdrajca, ale cała chrześcijańska filozofia odpuszczania win i przebaczania opiera się na jego osobie. Odegranie takiej a nie innej roli w tej historii było jego przeznaczeniem – dodaje.

W serii „Judas” scenarzysta chce, jak mówi, dotrzeć do nieodkrytych zakamarków chrześcijaństwa pokazując podróż Judasza Iskarioty przez piekło, w którym nie brakuje ludzi wykorzystanych i odrzuconych przez Boga.

Praca nad tym komiksem jest dla mnie dziwną podróżą do czasów, kiedy oglądanie obrazów przedstawiających piekło było moją codziennością – mówi Jakub Rebelka. – Wychowałem się w miejscu mającym więcej kościołów na metr kwadratowy niż jakakolwiek inna przestrzeń. Jako dziecko z całą rodziną chodziłem co niedzielę na mszę, i było to bardzo ważne wydarzenie. W „Judaszu” staram się przywrócić te wspomnienia z dzieciństwa, odtworzyć tę przytłaczającą atmosferę kościoła ze świecami, złotem i krwią – dodaje rysownik.

Źródło: BOOM! Studios

%d bloggers like this: