Browse By

Neal Adams wraca do Batmana!

Legendarny rysownik Neal Adams, który w latach 70. we współpracy ze scenarzystą Dennisem O’Neilem przywrócił światu mrocznego Batmana, wraca do postaci zamaskowanego obrońcy Gotham.

W sierpniu DC Comics rozpocznie publikację sześcioodcinkowej miniserii „Batman vs. Ra’s Al Ghul” napisanej i narysowanej przez Adamsa, w której powróci eden z najsłynniejszych przeciwników Batmana, przywódca Ligi Zabójców i dziadek Damiana Wayne’a.

Akcja komiksu rozpocznie się w oblężonym przez terrorystów Gotham. Batman robi co może, by ich powstrzymać, ale kiedy na scenę wkracza Boston Brand czyli Deadman, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Wkrótce Mroczny Rycerz odkrywa, że atakującymi dowodzi… potwór. Kiedy wydaje się, że miasto przegra tę walkę z nieoczekiwaną pomocą przychodzi Ra’s Al Ghul. W zamieszaniu jakie panuje nikt nie zauważa, że jego propozycja może mieć drugie dno…

„Ra’s Al Ghul” to jeden z najbardziej znanych i najpotężniejszych przeciwników Batmana. Postać została stworzona przez Dennisa O’Neilla i Neala Adamsa i po pierwszy pojawiła się w 232 zeszycie serii „Batman”. Przy okazji premiery pierwszego odcinka „Batman vs. Ra’s Al Ghul” do sprzedaży trafi również reprint komiksu z 1971 roku. Premiera 21 sierpnia.

.

.

.

Źródło: dccomics.com