Browse By

Paul Dini zbiera pieniądze na nowy komiks

Paul Dini, współtwórca postaci Harley Quinn oraz animowanych seriali o przygodach Batmana, Animków i Animaniaków chce za pośrednictwem Kickstartera sfinansować wydanie swojego nowego komiksu „Boo and Hiss”.

48-stronicowa powieść graficzna ma opowiadać o perypetiach pewnego kota, który po latach nieustannych pościgów wreszcie dopada znienawidzoną mysz i ją pożera. Niestety, gryzoń powraca jako duch i postanawia się okrutnie zemścić.

„Boo and Hiss” to projekt, o którego realizacji myślałem od kilku lat. Byłem zaintrygowany pomysłem na to, żeby pokazać co się wydarza po tym, gdy znany z tysięcy kreskówek motyw nieustannie ganiających się i polujących na siebie kota i myszy dociera do finału. Kot pożera mysz, ale to nie kończy ich relacji, bowiem ofiara powraca by dręczyć swojego prześladowcę – mówi Paul Dini.

Aby komiks się ukazał Dini musi zebrać 15 tysięcy dolarów. Na razie jego akcja zainteresowała kilkunastu sprzedających, którzy zdecydowali się ją wesprzeć sumą w wysokości nieco ponad 500 dolarów. Do końca zbiórki pozostał jeszcze prawie miesiąc. Jeśli zakończy się sukcesem, „Boo and Hiss” trafią do rąk wspierających w maju przyszłego roku.

Za stronę graficzną albumu odpowiada rysownik David Alvarez mający na swoim koncie komiksy z serii „Looney Tunes” oraz „Animaniacy”.

Źródło: The Hollywood Reporter  oraz Kickstarter

 

%d bloggers like this: