Browse By

Mamy chcą wymodlić skasowanie serialu „Kaznodzieja”

Organizacja „One Million Moms” słynąca z organizowania bojkotów przeciwko mediom i firmom niespełniającym chrześcijańskich standardów moralnych wypowiedziała wojnę telewizji, producentowi serialu „Kaznodzieja” na podstawie komiksowej serii Gartha Ennisa i Steve’a Dillona.

„One Million Moms”, które wcześniej próbowało zablokować realizację serialu „Lucyfer”, wystosowało specjalną petycję, w której zaprotestowało przeciwko przedstawieniu w produkcji Jezusa Chrystusa jako „kłamliwego dewianta seksualnego”. Scena, która oburzyła członkinie organizacji znalazła się w 10 odcinku drugiego sezonu serialu zatytułowanym „Dirty Little Secret”.

W specjalnej petycji organizacja domaga się od stacji AMC przeprosin oraz natychmiastowego przestania dalszej emisji serialu oraz produkcji kolejnych jego odcinków. „One Million Moms” (w innej petycji) wzywa również firmy Febreze i Verizon, których reklamy pojawiają się w czasie „Kaznodziei”, by wycofały swoje wsparcie dla tej produkcji.

Za oceanem wyemitowano już 10 odcinków drugiego sezonu „Kaznodziei” i wiele wskazuje na to, że powstaną kolejne. Serial gromadzi przez telewizorami w USA średnio ok. 1 mln widzów.

.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: