Browse By

Autorzy „Chew” zapowiadają swoje nowe tytuły

John Layman i Rob Guillory, twórcy „Chew”, przygotowują dla wydawnictwa Image Comics nowe serie komiksowe zatytułowane „Leviathan” i „Farmhand”.

„Leviathan” jest wspólnym dziełem scenarzysty Johna Laymana, rysownika Nicka Pitarry („The Manhattan Projects”) oraz kolorysty Mike’a Garlanda. Komiks opowie historię grupy młodych ludzi, którzy dla zabawy odprawiają magiczny rytuał i sprowadzają do naszego świata wielkiego, czerwonoskórego potwora pragnącego tylko jednego – zabić ich wszystkich.

Autorzy obiecują, że „Leviathan” łączył będzie najlepsze elementy filmów „Oszukać przeznaczenie” i „Godzilla”. Pierwszy zeszyt ukaże się już w sierpniu.

Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt autorskiej serii Roba Guillory’ego zatytułowanej „Farmhand”. Cykl nie tylko narysowany, ale również napisany przez artystę zapowiadany jest jako opowieść o trzypokoleniowej, wyjątkowej rodzinie. Główny bohater serii Zeke po wielu latach postanawia odbudować relacje ze swoim ojcem Jedem i wraz żoną oraz dwójką dzieci postanawia odwiedzić go na jego farmie. To miejsce szczególne, bowiem Jed jest genialnym naukowcem, a na swojej plantacji hoduje nie owoce i warzywa, ale… ludzkie organy do transplantacji.

Pomysł na tę historię przyszedł mi do głowy w styczniu 2016 roku, w czasie kiedy pracowałem nad ostatnimi odcinkami „Chew”. Przez rok rozwijałem go najpierw w swojej głowie, później na papierze, tak że w grudniu ubiegłego roku miałem już gotowy pierwszy zeszyt – mówi Rob Guillory.

„Farmhand” powinno zamknąć się w 20 zeszytach.

Źródło: Newsarama