Browse By

„Death or Glory” nową serią Ricka Remendera

Rick Remender, autor znakomitego „Fear Agenta” oraz nie mniej udanego „Black Science” pracuje nad nową serią komiksową zatytułowaną „Death or Glory”. – Pięć tysięcy mil, cztery napady, dwóch psychopatów i jedna kobieta, która miała dość – zapowiada swoje najnowsze dzieło Rick Remender.

Cykl, którego pierwszy zeszyt ukaże się już w maju będzie opowieścią o Glory, wychowanej przez samotnego ojca mistrzyni kierownicy. Kiedy jej ojciec nagle zapada na ciężką chorobę, Glory decyduje się na współpracę z przestępczym światkiem wierząc, że jej umiejętności prowadzenia i naprawy samochodów pozwolą jej zarobić pieniądze niezbędne na leczenie oraz operację. Na swojej drodze spotka m.in. bezwzględnych zabójców i zdradzieckich byłych kochanków gotowych na wszystko, byle tylko uniemożliwić jej osiągnięcie wyznaczonego celu.

Ten komiks to połączenie „Konwoju”, „Leona zawodowca” i „Thelmy i Louise” – mówi o swoim najnowszym dziele Rick Remender. – To właśnie te filmy sprawiły, że zapragnąłem opowiedzieć o mitologii amerykańskich autostrad oraz ostatnich wolnych ludziach, kierowcach ciężarówek – dodaje.

Za stronę graficzną serii odpowiedzialny jest francuski artysta Bengal mający na swoim koncie 10-odcinkowy cykl „Naja” do scenariusza Jean-Davida Morvana oraz współpracę przy seriach „All-New Wolverine” i „Supergirl”.

Źródło: CBR.com

%d bloggers like this: