Browse By

Nie będzie serialowego „Skalpu”

Po realizacji odcinka pilotażowego telewizja WGN odstąpiła od nakręcenia pełnego sezonu serialu „Scalped”, ekranizacji znakomitej serii komiksowej Jasona Aarona i R.M. Guery.

Zdjęcia do pilotażowego odcinka nakręcono wiosną tego roku, a jednym z producentów przedsięwzięcia był Geoff Johns. Ekipę na planie odwiedził Jason Aaron, który o ekranizacji oraz zaangażowanych w nią twórcach wypowiadał się entuzjastycznie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że „Skalpu” w wersji serialowej na razie (być może) nie zobaczymy.

Decyzja telewizji WGN jest konsekwencją sprzedaży kanału firmie Sinclair Broadcast Group, której prezes Chris Ripley ma na WGN zupełnie inny pomysł niż wcześniejsi właściciele. Zamiast inwestować w kosztowne produkcje własne chce skoncentrować się na projektach tańszych oraz… powtórkach. Istnieje nikła szansa, że prawa do ekranizacji komiksu wraz ze zrealizowanym odcinkiem trafią do innej telewizji i tam prace nad projektem będą kontynuowane, na razie jednak nic na temat takiego rozwiązania nie wiadomo.

Wydawana w latach 2007-2012 w ramach imprintu Vertigo seria to mroczna opowieść kryminalna okrzyknięta przez krytyków mianem „Rodziny Soprano w indiańskim rezerwacie”. Jej bohaterem jest Dashiel Zły Koń, Indianin ze szczepu Dakotów, kilkanaście lat temu opuścił rodzinny rezerwat Prairie Rose przysięgając sobie, że nigdy więcej jego noga w nim nie postanie. Teraz jednak wraca. W rezerwacie, w którym średni dochód na rodzinę wynosi 3000 dolarów rocznie, a wskaźniki alkoholizmu są najwyższe w kraju, zostaje członkiem plemiennej policji bezwzględnie wykonującym swoje obowiązki. Jednak Dashiel skrywa pewną tajemnicę. W rzeczywistości jest tajnym agentem FBI, a jego celem jest przeprowadzenie śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa sprzed lat. Głównym podejrzanym jest rządzący twardą ręką rezerwatem wódz Lincoln Czerwony Kruk – niegdyś radykalny aktywista na rzecz praw Indian, a obecnie lokalny gangster przygotowujący się do otwarcia kosztującego 97 milionów dolarów kasyna. (cyt za onet.pl)

« z 3 »

Prawa do ekranizacji cyklu Jasona Aarona i R.M. Guery stacja WGN America kupiła w 2015 roku. W odcinu pilotażowym w postać Dashiella Złego Konia wcielił się Alex Meraza, aktor znany z ról w superprodukcji „Legion samobójców” i niezależnym horrorze „Bone Tomahawk”. Rolę Carole, córki wodza Czerwonego Kruka zagrała Lily Gladstone. Gil Birmingham, Irene Bedard i Chaske Spencer wcielili się kolejno w postaci wodza Czerwonego Kruka, Giny Zły Koń (matki Dashiella) i Upadającego Na Ziemię – szeryfa pilnującego porządku w rezerwacie.

Scenariusz odcinka pilotażowego napisał Doug Jung, autor fabuły ubiegłorocznej superprodukcji „Star Trek: W nieznane”. Projekt wyreżyserowali Bilall Fallah i Adil El Arbi.

Seria „Skalp” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: