Browse By

DC ujawnia szczegóły na temat DC Universe

DC Universe, serwis VOD wydawnictwa DC Comics zadebiutuje na rynku już w sierpniu. Obok zapowiedzianych już wcześniej seriali znajdą się w nim cyfrowe wersje komiksów, wiadomości oraz filmy pełnometrażowe takie jak „Batman. Początek” czy „Superman” z Christopherem Reevem.

O usłudze DC Universe mówi się od dawna. Jednak dopiero teraz wydawnictwo DC Comics zdecydowało się wyłożyć wszystkie karty na stół i powiedzieć czy dokładnie będzie serwis i jakie treści się w nim znajdą.

Usługa, o której DC Comics mówi, że jest „pierwszą w swoim rodzaju”, będzie połączeniem tradycyjnego serwisu VOD z cyfrową księgarnią i czytelnią oraz encyklopedią wiedzy na temat komiksowego uniwersum DC. W jej ofercie znajdą się oryginalne produkcje (aktorskie i animowane) przygotowywane specjalnie dla DC Universe, ale nie zabraknie wśród nich również najlepszych i najpopularniejszych archiwalnych filmów i seriali.

Usługa będzie dostępna jako strona www, ale również w formie aplikacji na platformach iOS, Android, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV i Android TV. Podobnie jak inne usługi VOD będzie umożliwiała korzystanie z niej również bez dostępu do internetu, oczywiście, po wcześniejszych ściągnięciu stosownych materiałów i zapisaniu ich w pamięci urządzenia.

Jedną z pierwszych oryginalnych produkcji, która zadebiutuje w usłudze DC Universe będzie serial „Titans” „Titans” Brentonem Thwaitesem (Robin), Anną Dip (Starfire), Teagan Croft (Raven) i Ryanem Potterem (Bestia) w rolach głównych. Trwają również prace nad innymi serialami, wśród których są: „Swamp Thing”, „Doom Patrol”, trzeci sezon znanej z anteny Cartoon Network animacji „Young Justice: Outsiders” oraz „Harley Quinn” – 26-odcinkowy serial animowany o przygodach byłej dziewczyny Jokera przygotowywany z myślą o dojrzałych widzach.

W serwisie znajdzie się również kolekcja klasycznych produkcji na podstawie komiksów DC: „Batman. Początek” Christophera Nolana, „Supermany” z Christopherem Reevem, „Batman. The Animated Series”, „Super Friends”, odnowiony serial „Wonder Woman” z lat 70. z Lyndą Carter w roli tytułowej czy serial “Lois i Clark”.

DC Universe zaoferuje również dostęp do tysięcy cyfrowych komiksów z katalogu DC Comics, począwszy od pierwszego numeru “Action Comics” z 1938 roku, w którym zadebiutował Superman aż do tytułów spod szyldu New 52. Katalog komiksów będzie się zmieniał, a wydawnictwo planuje niektórego jego części prezentować w modelu „rotacyjnym”, co zapewne oznacza, że po dodaniu nowych komiksów niektóre z wcześniej dodanych mogą przestać być dostępne. Co ważne, komiksy mają być w takiej jakości, że bez problemu będzie można je czytać nawet na dużych ekranach telewizorów.

Usługa ma pełnić również funkcję serwisu informacyjnego na temat wydawnictwa i jego oferty oraz potężnej platformy wymiany opinii pomiędzy fanami.

DC Universe w wersji beta ma być dostępne już w sierpniu. Oficjalny start usługi zaplanowano na jesień tego roku. Na początku DC Universe będzie dostępne tylko na terenie USA. Wysokośc abonamentu nie jest jeszcze znana.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: