Browse By

Będzie serialowe „Gideon Falls”

Po zaciętej licytacji studio Hivemind, producent m.in. „Wiedźmina” dla Netflixa, kupiło prawa do realizacji serialu telewizyjnego na podstawie bestsellerowej serii komiksowej „Gideon Falls”.

Cykl autorstwa scenarzysty Jeffa Lemire’a i rysownika Andrei Sorrentino, którego pierwszy zeszyt ukazał się w marcu, odniósł na rynku amerykańskim spory sukces, a każdy jego kolejny komiksowy zeszyt sprzedawał się lepiej od poprzedniego.

Seria opisywane jest przez twórców jako połączenie prowincjonalnego kryminału z miejskim horrorem, w którym nie zabraknie takich wątków jak wiara, choroba umysłowa oraz obsesja. Bohaterem komiksu jest katolicki ksiądz z przeszłością obejmujący parafią w niewielkim miasteczku. Na miejscu poznaje lokalną legendę Czarnej Stodoły, złowieszczego budynku, który pojawia się i znika w różnych miejscach wywołując chaos i szaleństwo wśród mieszkańców. Historia, jak łatwo się domyślić, okazuje się prawdziwa, a klucz do rozwiązania jej zagadki może być w posiadaniu pewnego młodego mężczyzny szukającego oświecenia w …miejskich śmieciach.

Na podstawie „Gideon Falls” planowana jest realizacja serialu, którego producentami wykonawczymi będą Lemire i Sorrentino.

Wiceprezesem studia Hivemind jest Dinesh Shamdasani, były dyrektor kreatywny wydawnictwa Valiant, który współpracował już z Jeffem Lemirem m.in. przy okazji komiksowej serii „Bloodshot Reborn”. W studiu Hiovemind trwają obecnie prace nad serialem na podstawie „Wiedźmina” dla Netflixa, produkowanym przez Guillermo Del Toro filmem „Scary Stories to Tell” oraz kontynuacją serialu „The Expanse” dla Amazona.

Źródło: The Hollywood Reporter