Browse By

Emma Dumont gwiazdą komiksowego filmu „Razor”

Emma Dumont, aktorka znana m.in. z osadzonego w świecie X-Men serialu „The Gifted – Naznaczeni” zagra tytułową rolę w filmie „Razor” na podstawie komiksowej serii Everette Hartsoe. Obraz wyreżyseruje Rob Cohen, twóca pierwszych części „Szybkich i wściekłych” oraz „xXx”. Producentem projektu będzie Jeff Most, współtwórca „Kruka” z Brandonem Lee.

„Razor” to opowieść o Nicole Micthell, która po tragicznej śmierci ojca i siostry wypowiada wojnę przestępczości. Za pomocą ostrzy przymocowanych do rąk wprowadza prawo i porządek na ulicach Chinatown, co zwraca na nią uwagę potężnego gangstera Romana Van Dyke’a. Ten postanawia stawić czoła samozwańczej superbohaterce. Do walki z nią wysyła swoją najlepszą zabójczynię Stryke, która okazuje się… siostrą Razor. Ostatecznie starcie z Van Dykiem kończy się śmiercią Nicole, ale to zaledwie początek jej przygód. Przywrócona do życia dziewczyna wraca bowiem do walki.

Pokochałem „Razor” od czasu premiery tej serii w 1992 roku. Jest w niej wspaniała historia, silne kobiety, zemsta, akcja, wątek miłosny a, wszystko to podane w pysznej mroczej otoczce znakomicie pasującej do naszych czasów – mówi o swoim najnowszym projekcie Rob Cohen,

Autorką „Razor” jest Everette Hartsoe, która swój komiks wydała w ramach własnego wydawnictwa London Night Studios, która założyła po tym jak niespodziewanie otrzymała 1200 dolarów nadpłaty podatku. Na „Razor” komiksiarskie szlify zdobywał Eric Powell, autor znakomitego „Zbira”, którego pierwszą płatną pracą w branży było narysowanie trzech zeszytów serii.

Źródło: Deadline

%d bloggers like this: