Browse By

Bendis zdradza szczegóły swojej współpracy z DC Comics

Brian Michael Bendis, który po 17 latach współpracy z Marvelem zmienił barwy klubowe i dołączył do drużyny DC Comics, zdradził czym będzie się zajmował u nowego pracodawcy.

Pierwszy scenariusz Briana Michaela Bendisa napisany dla DC Comics ukaże się w jubileuszowym, tysięcznym zeszycie serii „Action Comics”, którego premierę zapowiedziano na 18 kwietnia. Miesiąc później swoją premierę będzie miała sześciozeszytowa miniseria poświęcona Supermanowi, w której, jak sugeruje okładka, scenarzysta powróci do korzeni superbohatera – jego ucieczki z planety Krypton oraz młodości spędzonej na farmie u boku przybranych rodziców. Za rysunki miniserii odpowiedzialni będą Ivan Reis, Evan „Doc” Shaner, Ryan Sook, Kevin Maguire, Adam Hughes i Jason Fabok.

To jednak nie koniec. W lipcu seria „Superman” zostanie zrestartowana i wznowiona od numeru pierwszego. Jej głównym scenarzystą będzie Brain Michael Bendis, który, począwszy od 1001 odcinka, będzie odpowiedzialny również za fabułę „Action Comics”. Bendis obiecuje fanom, że w życiu Supermana wiele się teraz zmieni, a zapowiedź tej rewolucji znajdzie się już w jubileuszowym zeszycie „Action Comics”.

Scenarzysta pracuje również nad nowym imprintem DC Comics. Niewiele o nim wiadomo poza tym, że w komiksach publikowanych pod nowym szyldem znajdą się komiksy pisane również przez Bendisa a jego bohaterami będą ulubieni mieszkańcy uniwersum jak również zupełnie nowe, oryginalne postacie. Pierwszych tytułów z nowego imprintu możemy spodziewać się pod koniec roku.

Wszystkie serie ze świata „Jinxworld”, do których Brian Michael Bendis posiada prawa, takie jak „Powers”, „United States Of Murder Inc”, „Aka Goldfish”, „Jinx”, „Scarlet” i inne zostaną przeniesione do DC Comics. Nowy wydawca planuje ich wznowienie (na papierze i w wersji cyfrowej) oraz, oczywiście, publikację nowych tytułów, do których prawa pozostaną przy twórcach. Dla DC Comics to spora zmiana. Od czasu zamknięcia imprintu Piranha Press w 1994 roku, gigant nie miał w swojej ofercie żadnych komiksów w takim modelu.

Źródło: Forbes