Browse By

Bohaterowie „Baldur’s Gate” powracają

W kwietniu nakładem wydawnictwa IDW ukaże się nowa seria komiksowa na licencji „Dungeons & Dragons”, której bohaterami będą postaci znane z gier z cyklu „Baldur’s Gate”.

Cykl zatytułowany „Dungeons & Dragons: Evil at Baldur’s Gate” powstanie na podstawie scenariusza Jima Zuba, a zilustrują go między innymi Dean Kotz, Steven Cummings, Harvey Tolibao, Ramon Bachs i Francesco Mortarino. Okładki zaprojektuje Max Dunbar.

Każdy z artystów narysuje jeden zeszyt serii, z których każdy koncentrował będzie się tylko na jednej postaci z drużyny.

Akcja „Dungeons & Dragons: Evil at Baldur’s Gate” rozpocznie się wraz z powrotem bohaterów do tytułowego miasta. Podróże po przerażającej krainie Ravenloft i mroźnej Północy odmieniły ich. Teraz, jeśli po raz kolejny chcą stawić czoła swojemu przeznaczeniu, każdy z nich musi przejść serię wymagających prób. Minsc, Krydle i Shandie, Delina, Nerys Kathon oraz… Boo wkraczają do akcji.

Wydana w 1998 roku gra „Wrota Baldura” dała początek jednej z najpopularniejszych i najlepszych serii komputerowych gier fabularnych. „Wrota Baldura” doczekały się w 2000 roku kontynuacji zatytułowanej „Baldur’s Gate II: Cienie Amn” a w latach 2001 i 2004 dwóch odsłon „Baldur’s Gate: Dark Alliance”, udanych gier z gatunku hack and slash osadzonych w świecie „Wrót Baldura”.

Gra doczekała się również trzech adaptacji w formie powieści, a w 2014 roku stała się podstawą komiksów współtworzonych przez Jima Zuba i Maxa Dunbara. „Dungeons & Dragons: Evil at Baldur’s Gate” będzie już czwartą miniserią z tego cyklu.

Źródło: previewsworld.com

%d bloggers like this: