Brubaker i Phillips wracają nową powieścią graficzną

Po sukcesie jakim okazało się „Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny” duet Ed Brubaker i Sean Phillips powracają kolejną powieścią graficzną zatytułowaną „Pulp”.

Komiks przeniesie czytelników do Nowego Jorku lat 30. ubiegłego wieku i opowie historię Maxa Wintersa, pisarza utrzymującego się z pisania groszowych powieści, których bohaterem jest żyjący na Dzikim Zachodzie rewolwerowiec i przestępca. Nieoczekiwanie, Max znajduje się w sytuacji znacznie bardziej przerażającej niż perypetie wykreowanej przez niego postaci. Ścigany przez bankowych rabusiów, nazistowskich szpiegów i wrogów z przeszłości zostaje zmuszony do walki o przetrwanie, w której wszystkie chwyty są dozwolone.

Jakiś czas temu podjęliśmy z Seanem decyzję, że tworząc naszą kolejną powieść graficzną, zaoferujemy czytelnikom coś nowego. Sean zaproponował, żebyśmy zmierzyli się z westernem, co mnie z kolei od razu skojarzyło się z czasami największej popularności tego gatunku, czasami, kiedy na amerykańskich ulicach panował Wielki Kryzys i królowały powieści groszowe – mówi o „Pulp” Ed Brubaker. – W rezultacie napisałem wspaniałą, pulpową historię rozgrywającą się w prawdziwym świecie. To opowieść, jaką zawsze chciałem stworzyć – dodaje scenarzysta.

Premiera „Pulp” 20 maja przyszłego roku. Powieść graficzna ukaże się nakładem wydawnictwa Image Comics.

Ed Brubaker i Sean Phillips tworzą jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych obecnie duetów komiksowych. Spotkali się pod koniec lat 90. podczas pracy nad 4-częściową mini serią „Scene of the Crime”, która w 2000 roku zdobyła nominację do nagrody Eisnera. Ich współpraca okazała się na tyle udana, że w nastęnym roku stworzyli jednozeszytówkę „Batman: Gotham Noir” z cyklu „Elseworlds” a w kolejnych latach jeszcze serie „Sleeper”, uhonorowane dwoma nagrodami Eisnera „Criminal”, przewrotne „Incognito”, „Fatale” czy entuzjastycznie przyjęte „Zaćmienie””, którego akcja rozgrywa się w Hollywood pod koniec lat 40. Ich ostatnią ukończoną wspólną serią jest „Zabij albo zgiń” wydane u nas przez Non Stop Comics. Obecnie Sean Phillips i Ed Brubaker pracują nad nowymi odcinkami swojego najsłynniejszego cyklu „Criminal.