Uhonorowana Nagrodą Eisnera i nominowana do Nagrody Harveya miniseria „Ptaszyna” doczeka się prequela.

Cykl zatytułowany „Precious Metal”, podobnie jak oryginalny komiks, będzie dziełem scenarzysty Darcy’ego Van Poelgeesta i rysownika Iana Bertrama. Duet ten po raz kolejny zabierze nas do dystopijnej przyszłości, by opowiedzieć rozgrywającą się 35 lat przed fabułą „Ptaszyny” historię Maxa Weavera, pozbawionego złudzeń tropiciela, poszukującego zmodyfikowanego dziecka. Dziecka, jak się niebawem przekonuje, posiadającego moce pozwalające na przywrócenie mu utraconych wspomnień. Jego tropem podążają jednak inni łowcy. Wkrótce ich celem staje się również sam Max Weaver.

„Precious Metal” to największy i najbardziej satysfakcjonujący artystycznie projekt w mojej dotychczasowej karierze – mówi Darcy Van Poelgeest. – Powrót do świata „Ptaszyny” w towarzystwie Iana Bertrama dał nam obu możliwość jest głębszej współpracy i stworzenia czegoś wyjątkowego – dodaje.

Pracując nad „Precious Metal” staraliśmy się stworzyć najlepszy komiks na jaki nas było stać. Opowiedzieliśmy w nim historię, która żyła w nas od lat. Bardzo się cieszę, że wreszcie podzielimy się nią światem – mówi Ian Bertram.

Cała opowieść zamknie się w 6 powiększonych zeszytach składających się na blisko 300-stronicowy komis. Premierę pierwszego zapowiedziano na 5 czerwca. Wydaje Image Comics.

Opublikowana po raz pierwszy w 2019 roku „Ptaszyna” otrzymała Nagrodę Eisnera 2020 za najlepszą serię limitowaną, była także nominowana do Książki Roku Harvey Awards 2020.

Tytułowa Ptaszyna jest urodzoną w czasie niekończącej się wojny między opresyjnym Amerykańskim Imperium a słabnącym ruchem oporu dziewczyną będącą jednocześnie ostatnią nadzieją rebelii. Gdy jej wioska została zniszczona, matka wzięta jako zakładniczka, a kraj leży w gruzach, młoda bojowniczka musi przemierzać dystopijny kanadyjski krajobraz z misją uwolnienia legendarnego Topora i wskrzeszenia ruchu oporu – by ocalić swój kraj, swoich ludzi i odkryć swoją prawdziwą tożsamość w świecie, który płonie.

Darcy Van Poelgeest jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem i reżyserem, mieszkającym w Vancouver. Jego prace filmowe były wyświetlane na międzynarodowych festiwalach, pokazywane w telewizji, prezentowane w galeriach i stały się bestsellerem iTunes. „Ptaszyna” była jego pierwszą powieścią graficzną.

Ian Bertram, absolwent School of Visual Arts, został uznany za najlepszy talent przez Comicbookjesus.com w 2011 roku i znalazł się na krótkiej liście do stypendium 2021 Society of Illustrators. Regularnie publikuje dla INK magazine i pracuje dla DC, Marvela, Dark Horse i Image Comics. Wystawia swoje prace w Nowym Jorku, gdzie mieszka.

Leave a Reply