Browse By

John Layman szykuje crossover „Chew” i „Outer Darkness”

W marcu przyszłego roku Image Comics we współpracy ze Skybound rozpoczną publikację trzyczęściowej miniserii „Outer Darkness/Chew”, w której spotkają się bohaterowie komiksów współtworzonych przez Johna Laymana.

Głównym bohaterem „Chew” jest Tony Chu. Tony jest cybopatą, czyli człowiekiem który biorąc do ust jedzenie od razu dowiaduje się wszystkiego na jego temat. W przypadku owoców są to informacje na jakim rosły drzewie, jakich pestycydów użyto przy ich produkcji i kiedy je zerwano. W przypadku potraw mięsnych wrażenia są dużo bardziej makabryczne, a jeśli przy ich przygotowaniu kucharz – będący jednocześnie seryjnym mordercą – zatnie się w palec i jego krew trafi do dania, Tonu poznaje również jego tajemnicę. Dzięki swojemu wyjątkowemu, choć kłopotliwemu talentowi Chu jest znakomitym i osiągającym zadziwiające wyniki detektywem. Z tego też powodu zostaje przeniesiony do wydziału przestępstw szczególnych amerykańskiego departamentu ds. żywności i leków, najpotężniejszej na całej planecie organizacji stojącej na straży prawa, której zadaniem jest prowadzenie dochodzeń w najbardziej niezwykłych, paskudnych i zdumiewających sprawach.

Aha, i jeszcze jedno. Tony Chu żyje w świecie, w którym pandemia ptasiej grypy zabiła 28 milionów ludzi, jedzenie drobiu jest zakazane a cyborg na ulicy nie robi na nikim wrażenia. I jeszcze jedno. Temu światu grozi zagłada. Zagłada, której zapobiec może jedynie Tony Chu.

Z kolei akcja „Outer Darkness” przenosi czytelników do XXVIII wieku, do czasów, kiedy ludzkość swobodnie eksploruje wszechświat – wszechświat, w którym czarna magia jest czymś powszechnym, a demony mogą służyć jako źródło energii dla statku kosmicznego. Głównym bohaterem serii jest bezkompromisowy, a kiedy trzeba również bezwzględny kapitan Joshua Rigg, który wraz z załogą swojego okrętu Charon przemierza przestrzeń kosmiczną wplątując się w coraz większe kłopoty.

Za stronę graficzną miniserii odpowiedzialni będą Rob Guillory, współautor „Chew” oraz Afu Chan, współtwórca „Outer Darkness”. Niestety, twórcy nie chcą się dzielić na razie żadnymi szczegółami na temat fabuły crossoveru.

Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży 4 marca.

%d bloggers like this: