Browse By

Autorskie serie Bendisa w sierpniu w DC

W sierpniu ukażą się pierwsze zeszyty dwóch autorskich serii Briana Michaela Bendisa: „Pearls” oraz kontynuacji „Scarlet”.

Tworzone we współpracy z rysownikiem Michaelem Gaydosem (z którym Bendis pracował wcześniej przy znakomitym syklu „Alias”) „Pearl” zapowiadane jest jako brutalna i porywająca opowieść miłosna, dla której tłem jest walka pomiędzy klanami yakuzy działającymi na terenie współczesnego San Francisco. Tytułowa bohaterka jest wyjątkową tatuażystką i przypadkową morderczynią, której życie wywraca się do góry nogami, kiedy niespodziewanie znajduje miłość.

Pearl będzie pierwszą bohaterką stworzoną przez Briana Michaela Bendisa i Michaela Gaydosa od czasu premiery Jessiki Jones. Pierwszy zeszyt „Pearl” trafi do sprzedaży 15 sierpnia. Cykl zaplanowany jest na 6 odcinków.

Natomiast już 29 sierpnia ukaże się pierwszy odcinek kontynuacji „Scarlet”, serii wykreowanej przez Briana Michaela Bendisa we współpracy z rysownikiem Alexem Maleevem. Tytułowa bohaterka jest ofiarą przemocy ze strony policji, która w proteście przeciwko wszechobecnej korupcji doprowadza do wybuchu kolejnej Amerykańskiej Rewolucji. Nowa seria zapowiada jest enigmatycznie jako opowieść o starciu Scarlet i jej zwolenników z siłami opresyjnego państwa. Cykl zaplanowany został na 5 zeszytów.

Źródło: CBR.com