Browse By

Znamy obsadę serialu „Watchmen”

Damon Lindelof i telewizja HBO ujawnili jacy aktorzy zagrają główne role w przygotowywanej właśnie serialowej adaptacji „Watchmen: Strażników”, powieści graficznej autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa.

W odcinku pilotażowym wystąpią: Regina King (która współpracowała już z Lindelofem przy serialu „Pozostawieni”), Don Johnson („Miami Vice”), Tim Blake Nelson („Bracie, gdzie jesteś?”), Louis Gossett Jr. („Oficer i dżentelmen”), Adelaide Clemens (serial „Rectify”) oraz Andrew Howard (serial „Hatfields & McCoys: Wojna klanów”). Niestety, twórcy nie ujawnili w jakie konkretnie role wcielą się wymienieni powyżej aktorki i aktorzy.

Autorem scenariusza odcinka pilotażowego jest sam Damon Lindelof. Jego reżyserię powierzono Nicole Kassell. Twórcy już teraz zapowiadają, że serialowi „Strażnicy” nie będą wierną ekranizacją komiksu Moore’a i Gibbonsa. W scenariuszu obok wydarzeń przedstawionych w powieści graficznej nie zabraknie również wątków i postaci oryginalnych, stworzonych na potrzebę serialu.

Stworzeni w latach 1986-1987 „Strażnicy” to wielowątkowe i wielopoziomowe dzieło brytyjskiego scenarzysty, Alana Moore’a z rysunkami Dave’a Gibbonsa. Powieść graficzna, która zburzyła stereotyp amerykańskich komiksów o superbohaterach. Skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją i dopracowana w szczegółach historia grupy zamaskowanych bohaterów żyjących w alternatywnej Ameryce i od lat 40. XX wieku toczących walkę z przestępczością. Dzięki pojawieniu się Strażników historia USA i świata potoczyła się innym torem. Po wielu latach bohaterowie zaprzestali działalności. Aż do dnia, gdy nieznany sprawca morduje jednego z nich… Czy to początek polowania na superbohaterów? (cyt. za mat. wydawcy)

„Strażnicy” są powszechnie uznawani za jeden z najwybitniejszych komiksów w dziejach medium. Tytuł trafił na listę najlepszych powieści wszech czasów magazynu „Time”.

W 2012 roku wydawnictwo DC Comics opublikowało kontrowersyjną serię „Strażnicy – Początek”: będącą prequelem powieści graficznej Moore’a i Gibbonsa. W 2009 roku reżyser Zack Snyder przeniósł „Watchmen. Strażników” na duży ekran. Jego film podzielił krytyków i nie odniósł spodziewanego sukcesu w kinach.

W kwietniu Studio Warner Bros. ogłosiło, że pracuje nad animowaną ekranizacją „Strażników” przeznaczona dla dojrzałych widzów. Film zapowiadany jest jako wierna adaptacja komiksu, zarówno jeśli chodzi o treść jak i formę. „Strażnicy” mają być kolejną, po wcześniejszych „Powrocie Mrocznego Rycerza” i „Zabójczym żarcie”, animacją przeznaczoną dla dojrzałych odbiorców.

Źródlo: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: