Browse By

Znamy obsadę serialu „Y. Ostatni z mężczyzn”

Telewizja FX zdradziła nazwiska aktorów, którzy zagrają główne role w przygotowywanej właśnie serialowej adaptacji komiksowej serii „Y. Ostatni z mężczyzn”.

Zapoczątkowany w 2002 roku pod szyldem imprintu Vertigo cykl jest opowieścią o świecie, w którym dochodzi do katastrofy – w jednej chwili wymierają wszystkie ssaki płci męskiej, w tym samce rodzaju ludzkiego. Nie wiadomo, co jest przyczyną tragedii. Kobiety zostają same, ale wcale nie oznacza to, że wraz z mężczyznami odchodzą do historii przestępstwa i wojny. Świat popada w krwawy chaos. Okazuje się jednak, że z niezrozumiałych powodów nadal żyją dwudziestoparoletni iluzjonista Yorick Brown oraz jego małpa, również samiec, Ampersand. Po dwóch miesiącach młodzieniec postanawia wyjechać z Nowego Jorku, by odnaleźć matkę i siostrę. Potem ma zamiar ruszyć aż do Australii, gdzie przebywa jego ukochana. Nie bierze jednak pod uwagę, że jako ostatni mężczyzna na Ziemi stał się celem dla wielu organizacji feministycznych i wywiadowczych. Co więcej, może też być kluczem do odkrycia tajemnicy wyginięcia swojej płci. Rozpoczyna się długa, pełna niebezpieczeństw i walki podróż Yoricka

Scenariusz opowieści napisał amerykański twórca Brian K. Vaughan, zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem kanadyjskiej graficzki i scenarzystki Pii Guerry mogącej się poszczycić nagrodami Eisnera, Harveya i Shustera.

W rolę Yoricka w serialu wcieli się Barry Keoghan. Jego matkę, senator Jennifer Brown zagra nominowana do Oscara Diane Lane. Imogen Poots zobaczymy w roli Hery Brown, siostry głównego bohatera. Lashana Lynch, Juliana Canfield i Marin Ireland zagrają kolejno role agentki 355, Beth (dziewczyny Yoricka) oraz Nory, asystentki i prawej ręki prezydent USA.

Głównymi scenarzystami serialu są Michael Green i Aida Mashaka, którzy wspólnie z Brianem K. Vaughanem pełnić będą również funkcje producentów wykonawczych. Odcinek pilotażowy wyreżyseruje Melina Matsoukas.

Seria „Y. Ostatni z mężczyzn” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: