Browse By

Kolejny bohater Liefelda może trafić na duży ekran

Wytwórnia Studio 8 kupiła prawa do realizacji filmu o przygodach Johna Propheta, kolejnego, obok Deadpoola, bohatera powołanego do życia przez Roba Liefelda.

Po raz pierwszy przedstawiony czytelnikom w 1992 roku John Prophet jest postacią, którą sam Liefeld określa mianem „anty Kapitana Ameryki”. Bohater jest zmodyfikowanym genetycznie superżołnierzem z czasów II Wojny Światowej, który został zahibernowany z myślą o wykorzystaniu go do realizacji misji w odległej przyszłości. Niestety, nieoczekiwanie Prophet zostaje wybudzony zbyt wcześnie, w czasach kiedy jego obecność nie tylko jest niepotrzebna, ale też i nie wszystkim jest na rękę

Wytwórnia Stuio 8 planuje wykorzystać komiksowego bohatera do stworzenia filmowej franczyzy. Za jej produkcję odpowiedzialni będą Adrian Askarieh i Brooklyn Weaver oraz sam Rob Liefeld.

John Prophet zadebiutował na łamach serii „Youngblood”, ale już w 1993 roku był bohaterem własnego cyklu publikowanego przez Image Comics. Seria została zrestartowana w 2012 roku, a nowe przygody bohatera rozgrywały się w dalekiej przyszłości. Rob Liefeld zapewnia, że akcja planowanego filmu na się rozgrywać w latach 90.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: