Uhonorowany 10 nagrodami Eisnera „Bone” Jeffa Smitha, serie „Punisher MAX” Gartha Ennisa i „Hawkeye” Matta Fractiona oraz drugi tom antologii z nowymi przygodami Kajka i Kokosza ukażą się nakładem wydawnictwa Egmont.

W przyszłym roku wydamy więcej komiksów niż tym – zapowiedział na konferencji prasowej zorganizowanej podczas MFKiG Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont.

Polskiej edycji doczeka się monumentalna seria „Bone” Jeffa Smitha wydana w latach 1991-2004. Licząca 1400 stron humorystyczna saga fantasy ukaże się u nas najprawdopodobniej w trzech tomach i w wersji kolorowej (oryginalnie komiks był czarno-biały). Za tłumaczenie odpowiedzialny jest Jacek Drewnowski.

Na polski rynek powróci również Punisher w jednym ze swoich najlepszych i najgłośniejszych wersji. W przyszłym toku powinny ukazać się trzy tomy cyklu „Punisher MAX” ze scenariuszami Gartha Ennisa. Z katalogu Marvela Egmont wprowadzi ponadto serie „Annihilation” Keitha Giffena, Dana Abnetta i Andy’ego Lanninga, „Black Widow”, „X-Men. Deadly Genesis” Eda Brubakera , „Ms Marvel” G. Willow Wilson oraz „Deadpool Classic” Joe Kelly’ego. W przyszłym roku ukaże się także samodzielna historia „Deadpool. Dracula’s Gauntlet”.

Jako pierwsze w ramach klasyki Marvela wydane zostaną „Dr Strange” (październik), „Elektra Assassin” (listopad) i „Wojna domowa” (grudzień).

W ramach serii DC Deluxe ukażą się zbiorcza antologia: „Batman/Judge Dredd” (4 dłuższe historie, w których spotykają się słynni bohaterowie: „Sąd nad Gortham”, „Vendetta in Gotham”, „The Ultimate Riddle” i „Die Laughing” oraz one-shot, w którym do ekipy dołacza jeszcze Lobo) „Wonder Woman” Grega Rucki oraz „Catwoman. No Easy Way Down” – kontynuacja przygód kobiety-kota rozpoczętych w tomie „Na tropie Catwoman”.

W przyszłym roku Egmont nie planuje rozpocząć żadnej nowej serii z katalogu DC, a jedynie skoncentrować się na dokończeniu już wydawanych.

Wznowień doczekają się „300” – klasyczna powieść graficzna Franka Millera i Lynn Varley oraz „Top 10” Alana Moore’a. Z drugiego z  wymienionych w jednym tomie ukaże się seria podstawowa. Jeśli odniesie sukces wydawniczy, Tomasz Kołodziejczak nie wyklucza publikacji tomu drugiego.

W 2017 roku ukaże się drugi tom antologii „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”. Powróci także Kleks w zbiorczym wydaniu najlepszych krótkich historii ze swoim udziałem.

Reedycji doczeka „Lucky Luke”. Na pierwszy ogień pójdą tomy najstarsze oraz te, które jeszcze nie miały polskiej premiery. Docelowo Egmont chce wydać w jednolitym formacie i szacie graficznej wszystkie komiksy o przygodach kowboja szybszego niż jego cień.

Taki sam cel sprzyja wydaniu cyklu „Corto Maltese”. Kolejne tomy najsłynniejszego dzieła Hugo Pratta ukazywać się będą w tempie 1 na kwartał. Komiksy będą w wersji kolorowej (oryginalne wydanie jest czarno-białe). Pierwszy tom ukaże się w styczniu przyszłego roku.

W ramach cyklu „Star Wars. Legendy” ukażą się drugie części „Karmazynowego imperium” i „Mrocznego imperium”. Swoją premierę będzie miało także „From the Ruins of Alderaan” Briana Wooda.

Jak Wam się podobają zapowiedzi Egmontu? Portfele wytrzymają? 🙂

.

Leave a Reply