Browse By

Znamy pierwsze tytuły z nowego imprintu Karen Berger

Karen Berger, wydawczyni, która powołała do życia imprint Vertigo, Alana Moore’a przekonała do napisania przygód Swamp Thinga a Neilowi Gaimanowi umożliwiła stworzenie „Sandmana”, ujawniła nad jakimi komiksami teraz pracuje.

Karen Berger w 2013 roku odeszła z DC Comics, gdzie przez 20 lat była szefową imprintu Vertigo. Późnej dołączyła do zespołu Image Comics, gdzie była odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek nowej serii „Surgeon X” Sary Kenney (scenariusz) i Johna Watkissa (rysunki). Od lutego tego roku jest pracownicą Dark Horse Comics, gdzie zajmuje się tworzeniem autorskiego imprintu Berger Books, w którym publikowane będą komiksy selekcjonowane przez wydawcę oraz tworzone z jej pomocą.

Dziś wiemy już jakie to będą tytuły. Imprint zadebiutuje na rynku w 2018 roku czterema seriami.

„Hungry Ghosts”
Nowy komiks Anthony’ego Bourdaina, szefa kuchni i telewizyjnego gwiazdora, autora scenariusza albumu „Dorwać Jiro!” wydanego w Polsce przez Mucha Comics (a oryginalnie opublikowanego w ramach Vertigo). „Hungry Ghosts” ma być czterozeszytowym zbiorem krótkich, samodzielnych historii poświęconych kucharzom i jedzeniu. Koncepcyjnie antologia jest inspirowana starojapońską grą o nazwie Hyakumonogatari Kaidankai (100 świec) polegającą na tym, że jej uczestnicy opowiadają straszne historie starając się nawzajem przerazić. Anthony Bourdain doskonale odnajduje się w klimatach horrorowo-żywnościowych, zatem jest na co czekać. Za stronę graficzną albumu odpowiada Joel Rose. Premiera 31 stycznia 2018 roku.

.

„Incognegro: Renaissance”
Prequel wydanej również w Polsce powieści graficznej, której bohaterem jest Zane Pinchback – afroamerykański reporter o tak jasnej karnacji skóry, że mógł uchodzić za białego. W nowym komiksie będziemy towarzyszyć Pinchbackowi, który udając białego postanawia opisać nocne życie Harlemu lat 20. ubiegłego wieku. Autorami albumu są Mat Johnson (scenariusz) i Warren Pleece (rysunki), twórcy oryginalnego „Incognegro” opublikowanego po raz pierwszy w 2008 roku w ramach imprintu Vertigo. Premiera 6 lutego 2018 roku.

.

„Mata Hari”
Pięcioodcinkowa opowieść o najsłynniejszej w historii kobiecie-szpiegu straconej w 1917 roku. Scenarzystka Emma Beeby i rysowniczka Ariela Kristantina opowiedzą jej historię w formie fikcyjnego pamiętnika prowadzonego przez Matę Hari starając się pokazać jak naprawdę wyglądało życie kobiety, której biografia wciąż skrywa wiele tajemnic. Premiera 21 lutego 2018 roku.

.

„The Seeds”
Czteroodcinkowa seria Davida Aji, współtwórcy wydawanej właśnie w naszym kraju serii „Hawkeye” oraz dziennikarki i pisarki Ann Nocenti. Jej bohaterką będzie idealistyczna reporterka, która natrafia na „temat życia”, o którym jednak nie może poinformować opinii publicznej. „The Seeds” zapowiadane jest jako trzymający w napięciu eko-dreszczowiec o świecie, w którym flora i fauna zaczęły niespodziewanie mutować. Premiera 28 marca 2018 roku.

.

W ramach imprintu Berger Book ukaże się również nowe, rozszerzone i wielkoformatowe wydanie powieści graficznej „Originals” Dave’a Gibbonsa, która przed laty ukazała się w naszym kraju nakładem nieistniejącego już wydawnictwa Manzoku. Nowa edycja zostanie uzupełniona o 32 strony nigdy wcześniej nieprezentowanych materiałów dodatkowych. Premiera 18 kwietnia 2018 roku.

.

Karen Berger jest jedną z najbardziej zasłużonych wydawców komiksowych na świecie. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu ukazały się takie serie jak „Sandman” Neila Gaimana, „Swamp Thing” Alana Moore’a czy „Hellblazer”. Berger była odpowiedzialna za Vertigo przez 20 lat. Za czasów „rządów” swoje premiery miały tak głośne tytuły jak „Kaznodzieja” Ennisa i Dillona, „100 naboi” Azzarello i Risso, „Baśnie” Billa Willinghama i Marka Buckinghama czy „Y: Ostatni z mężczyzn” Vaughana i Guerry.

Źródło: Dark Horse

%d bloggers like this: