Browse By

Znamy pierwsze nazwisko z obsady ekranizacji „Locke & Key”

Serialowa ekranizacja komiksowej serii „Locke & Key” powoli nabiera rumieńców. Wiemy już jaka aktorka wcieli się w postać Niny Locke, matki głównych bohaterów opowieści.

Stworzona w latach 2008-2013 seria „Locke & Key” autorstwa scenarzysty Joe Hilla i rysownika Gabriela Rodrigueza jest opowieścią o rodzinie Locke’ów, która po dramatycznej śmierci ojca przeprowadza się do posiadłości Lovecraft w Nowej Anglii z nadzieją odnalezienia tam upragnionego spokoju. Olbrzymi, liczący setki lat budynek skrywa wiele tajemnic, duchów przeszłości oraz jednego wyjątkowo wrednego demona o imieniu Dodge. Przepełniona nienawiścią istota ma jeden cel. Chce zdobyć potężny, magiczny klucz pozwalający na otwarcie drzwi prowadzące do jej świata. Jedynymi, którzy mogą go powstrzymać, są mieszkańcy Lovecraft.

W postać Niny Locke, wdowy po zamordowanym mężczyźnie i matki trojga dzieci, wcieli się dwukrotnie nominowana do Złotego Globu aktorka Frances O’Connor, gwiazda filmu „Obecność 2” oraz serialu „Mr Selfridge”. Odcinek pilotażowy serialu wyreżyseruje Andy Muschietti, twórca znakomicie zapowiadającej się nowej ekranizacji horroru Stephena Kinga „To”.

„Locke & Key” uznawane jest za jeden z najlepszych komiksowych horrorów. Seria zdobyła nagrodę Eisnera oraz pięć nominacji do tego wyróżnienia. W lutym 2010 prawa do jej ekranizacji w formie serialu kupiło studio Dreamworks, które w 2011 roku zrealizowało pilotażowy odcinek telewizyjnego cyklu. Produkcja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków, ale ze względu na wysokie koszty realizacji stacja 20th Century Fox nie podjęła decyzji o jej nakręceniu.

W 2014 roku prawa do tytułu trafiły do wytwórni Universal Pictures, gdzie planowano nakręcenie filmu na jej podstawie. Również i ten projekt nie doczekał się realizacji.

W ubiegłym roku Joe Hill zdradził, że oficyna IDW – wydawca serii „Locke & Key” – podjęło decyzję o samodzielnej realizacji serialu na podstawie komiksu, którego Hill miałby być scenarzystą i jednym z producentów. Realizację odcinka pilotażowego nadzorował będzie Carlton Cuce, uhonorowany nagrodą Emmy producent odpowiedzialny za seriale „Lost – zagubieni”, „Bates Motel” i „Wirus”.

W Polsce seria „Locke & Key” została opublikowana przez wydawnictwo Taurus Media.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: