Browse By

Znamy obsadę serialu „Runaways”

Po wielu latach zapowiedzi i obietnic ekranizacja marvelowskiej serii „Runaways” nabiera rumieńców. Serial na podstawie cyklu stworzonego przez Briana K. Vaughana i Adriana Aplhonę wyprodukuje serwis Hulu. Wiemy już jacy aktorzy wcielą się w główne role.

„Runaways” to opowieśc o grupie nastolatków przypadkowo odkrywających, że ich rodzice są arcyzloczyńcami, członkami tajnej grupy „The Pride”. Kiedy Alex, Chase, Gert, Karolina, Molly i Nico stają się przypadkowymi świadkami krwawej ofiary złożonej przez ich rodziców, przerażeni uciekają kradnąc przy okazji parę futurystycznych rękawic, magiczny kostur i… dinozaura. Z ich pomocą postanawiają stawić czoła członkom „The Pride”.

W rolach tytułowych „uciekinierów” w serialu wystąpią: Rhenzy Feliz (Alex Wilder), Lyrica Okano (Nico Minoru), Virginia Gardner (Karolina Dean), Ariela Barer (Gert Yorkes), Gregg Sulkin (Chase Stein) i Allegra Acosta (Molly Hernandez).

W tym miesiącu rozpoczną się zdjęcia do odcinka pilotażowego „Runaways”, do którego scenariusz napisali Josh Schwartz i Stephanie Savage. Na razie nie wiadomo, kto stanie za kamerą.

O ekranizacji „Runaways” mówi się już od prawie 10 lat. Pierwsze wzmianki o przeniesieniu komiksowej serii na duży ekran pojawiły się jeszcze w 2008 roku. Wtedy też Briana K. Vaughan i Kevin Feige rozpoczęli prace nad scenariuszem filmu. W 2010 roku nieoficjalnie mówiono, że reżyserii produkcji podejmie się Peter Sollett, a w sierpniu rozpoczęto nawet poszukiwania odtwórców głównych ról. Ostatecznie jednak prace nad filmem zawieszono, ponieważ szefowie studia uznali, że powinni skoncentrować się na „Avengersach”. Trzy lata później Kevin Feige w jednym z wywiadów zdradził, że pomysł realizacji filmu na podstawie „Runaways” upadł.

Komiksowa seria zaczęła się ukazywać w 2003 roku, a we wrześniu 2004 roku ukazał się jej 18 zeszyt, po którym cykl został skasowany z powodu coraz mniejszej popularności. W związku z wysokimi wynikami sprzedaży wydań zbiorczych „Runaways”, serię reaktywowano w lutym 2005.

Źródło: CBR.com

.

%d bloggers like this: