Browse By

Włosi też rysują Conana

Włoskie wydawnictwo Weird Book pracuje nad drugą, po zapowiedzianej wcześniej przez Glenat, europejską adaptacją komiksową twórczości Roberta E. Howarda. Premierę albumu na podstawie opowiadania „Wieża słonia” zapowiedziano na luty przyszłego roku.

Conan Barbarzyńca przeżywa renesans swojej komiksowej popularności. Prawa do postaci od przyszłego roku trafią pod skrzydła Marvela, a francuskie wydawnictwo Glenat pracuje nad własnym cyklem obrazkowych przygód umięśnionego Cymmeryjczyka. Teraz do tego peletonu dołącza jeszcze włoska oficyna Leviathan Labs, a wśród twórców, których zaprosiła do współpracy znaleźli się: Massimo Rosi, Luigi Boccia, Alessio Landi, Luca Panciroli, Marco Antonio Imbrauglio i Mattia Gentili.

Na razie nie są znane żadne szczegóły na temat projektu. Nie wiadomo czy Włosi planują wydanie tylko jednego albumu czy też całej serii.

Napisana w 1933 roku „Wieża słonia” to opowieść młodym Conanie, który przybywa do znajdującego się w królestwie Zamory miasta, zwanego „miastem złodziei” i dowiaduje się o znajdującej się w nim wieży, należącej do potężnego czarownika. Wieża uchodzi za niemożliwą do okradzenia. Zaintrygowany Conan postanawia się do niej włamać.

« z 2 »

Robert Ervin Howard (1906-1936) całe życie spędził w Teksasie. Jako słabowity mól książkowy, gnębiony przez rówieśników, rozpoczął ostry trening i wstąpił do klubu bokserskiego. Pod silnym wpływem matki wybrał karierę pisarską, pierwsze opowiadanie zamieścił w „Adventure Magazine” już jako piętnastolatek. Dochody z pisarstwa nie starczały z początku na utrzymanie, stąd też dorabiał jako zbieracz bawełny, znakowacz bydła, sprzedawca w sklepie, pomoc biurowa czy pisząc „wieści z pól naftowych”. Od 1925 roku współpracował z czasopismem „Weird Tales”, publikując teksty uważane do dziś za najważniejsze w jego dorobku.

Tworzył opowieści wszelkiego rodzaju: horrory, opowiadania sportowe i historyczne czy westerny, ale największą sławę przyniosła mu literatura fantasy. Uważany jest za jednego z autorów, którzy zmienili jej oblicze. Wykreował wielu barwnych bohaterów: purytanina Solomona Kane’a, Pikta Brana Mak Morna i Kulla z Atlantydy, jednak poczesną sławę zapewnił mu Conan z Cimmerii, który stał się archetypem dla wszystkich twórców spod znaku magii i miecza oraz fantasy bohaterskiej. (cyt. za rebis.com.pl)

Źródło: BitFeed.co

%d bloggers like this: