Browse By

Wkrótce nowy album z serii „Locke & Key”

Wydawnictwo IDW zdecydowało się spełnić marzenia fanów i na lipiec zapowiedziało zbiorcze wydanie krótkich komiksowych historii ze świata „Locke and Key”.

Stworzona w latach 2008-2013 seria „Locke & Key” autorstwa scenarzysty Joe Hilla i rysownika Gabriela Rodrigueza jest opowieścią o rodzinie Locke’ów, która po dramatycznej śmierci ojca przeprowadza się do posiadłości Lovecraft w Nowej Anglii z nadzieją odnalezienia tam upragnionego spokoju. Olbrzymi, liczący setki lat budynek skrywa wiele tajemnic, duchów przeszłości oraz jednego wyjątkowo wrednego demona o imieniu Dodge. Przepełniona nienawiścią istota ma jeden cel. Chce zdobyć potężny, magiczny klucz pozwalający na otwarcie drzwi prowadzące do jej świata. Jedynymi, którzy mogą go powstrzymać, są mieszkańcy Lovecraft.

Cykl liczy w sumie 6 tomów, ale oprócz nich Hill i Rodriguez stworzyli również kilka krótkich historii rozgrywających się w tym samym uniwersum. Ostatnia z nich zatytułowana „Locke & Key: Small World” ukazała się w grudniu ubiegłego roku.

W zapowiedzianym na lipiec zbiorze „Locke & Key: Heaven and Earth” znajdą się trzy komiksowe opowiadania, które swoje premiery miały w latach 2009-2012, a dziś są komiksowymi białymi krukami. Będą to: „Open the Moon”, które pierwotnie ukazało się w antologii „Locke & Key: Guide to the Known Keys” w 2011 roku i zdobyło nominację do nagrody Eisnera oraz opowiadania „Grindhouse” z 2012 roku i „In the Can” pochodzące z jubileuszowego wydawnictwa „IDW: 10 Year Anniversary Comic Book” z 2009 roku.

Być może wszystkie krótkie historie ze świata „Locke & Key”, ze „Small World” włącznie, doczekają się jeszcze jednego zbiorczego wydania noszącego podtytuł „Golden Age”, które Joe Hill zapowiada od 2013 roku.

„Locke & Key” uznawane jest za jeden z najlepszych komiksowych horrorów. Seria zdobyła nagrodę Eisnera oraz pięć nominacji do tego wyróżnienia. W lutym 2010 prawa do jej ekranizacji w formie serialu kupiło studio Dreamworks, które w 2011 roku zrealizowało pilotażowy odcinek telewizyjnego cyklu. Produkcja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków, ale ze względu na wysokie koszty realizacji stacja 20th Century Fox nie podjęła decyzji o jej nakręceniu.

W 2014 roku prawa do tytułu trafiły do wytwórni Universal Pictures, gdzie planowano nakręcenie filmu na jej podstawie. Również i ten projekt nie doczekał się realizacji. Obecnie Joe Hill pracuje serialową wersją „Locke & Key”, którą miałoby wyprodukować wydawnictwo IDW.

W Polsce seria „Locke & Key” została opublikowana przez wydawnictwo Taurus Media.

Źródło: CBR.com