Wydawnictwo Mad Cave zamierza reaktywować markę „Flash Gordon”. W lipcu na rynku zadebiutuje pierwszy zeszyt nowej serii o przygodach kosmicznego łowcy przygód (poprzedzony premierę specjalnego zeszytu zerowego przygotowywanego z myślą o tegorocznym Dniu Darmowego Komiksu).

Autorami nowej serii będą scenarzysta Jeremy Adams i rysownik Will Conrad. Zeszyt zerowy, z okładką Dana Panosiana, opowie o kolejnym starciu Flasha i jego przyjaciół z ich odwiecznym wrogiem Mingiem.

To jednak nie koniec planów wydawnictwa Mad Cave związanych z bohaterem, który w styczniu obchodził swoje 90. urodziny. We wrześniu do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt nowej serii „Flash Gordon Quarterly”, w której postaci ze świata „Flasha Gordona” zostaną przedstawieni jako bohaterowie nowych, zupełnie innych gatunkowo historii.

Mad Cave zapowiedziało również pierwsze w historii zbiorcze wydanie miniserii z 1987 roku pt. „Defenders of the Earth” opowiadającej o przygodach drużyny złożonej z Flasha Gordona, Fantoma, Mandrake’a Magika i Lothara. 4-zeszytówka została napisana przez Stana Lee, Boba Harrasa i Michaela Higginsa a zilustrowana przez Alexa Saviuka. Reedycja zostanie opublikowana w twardej oprawie z okładką autorstwa Scotta Chantlera.

Wydawnictwo Mad Cave zapowiedziało już że cykl „Defenders of the Earth” również zostanie reaktywowany a pierwszy zeszyt nowej serii ukaże się w sierpniu. Nazwisk autorów jeszcze nie znamy.

Mad Cave planuje wprowadzić na rynek także reedycje klasycznych komiksowych stripów o przygodach Flasha Gordona autorstwa Alexa Raymonda, twórcy postaci. A w ramach imprintu Papercutz, adresowanego do młodych czytelników, ukaże się cykl powieści graficznych „Flash Gordon Adventures!” adresowanych do odbiorców w każdym wieku.

Flash Gordon to jeden z najpopularniejszych i najstarszych komiksowych, a pierwszy gazetowy pasek z jego przygodami ukazał się 7 stycznia 1934 roku. Pomysłodawcą postaci jest Alex Raymond, który Flashem Gordonem rzucił wyzwanie niezwykle popularnemu w owych czasach Buckowi Rogersowi.

 

Leave a Reply