Browse By

„Wellington” nowy komiks Piotra Kowalskiego

Polski rysownik Piotr Kowalski, współautor udanej serii „Bloodborne”, narysuje dla IDW pięciozeszytową miniserię „Wellington”.

Pomysłodawcą komiksu jest Aaron Mahnke, autor popularnego podcastu „Lore”, w którym przybliża słuchaczom przerażające i prawdziwe historie. Bohaterem „Wellington” będzie Książę Wellington, detektyw specjalizujący się w rozwiązywaniu spraw paranormalnych, któremu nieobcy jest świat potworów.

Scenarzystami komiksu będą Delilah S. Dawson. Za jego stronę graficzną odpowiedzialni są Piotr Kowalski i Brad Simpson. Pierwszy zeszyt trafi do sprzedaży zimą.

„Wellington” to już trzecie dzieło inspirowane podcastem „Lorę”. W 2017 roku w serwisie Amazon Video Prime zadebiutował dokumentalny serial na jego podstawie, a wydawnictwo Penguin Random House/Del Rey opublikowało już trzy książki z cyklu „The Worldwide of Lorę”. Sam podcast jest cały czas nagrywany, a jego nowe odcinki ukazują się co dwa tygodnie.

Piotr Kowalski jest dziś bardzo zajętym twórcą. Dla wydawnictwa IDW Publishing stworzył niedawno komiksowy remake miniserii „30 dni nocy”, wcześniej ukazał się współtworzony przez niego dwuzeszytowy prequel gry wideo „Wolfenstein II: The New Colossus”, a w lutym ubiegłegoroku oficyna Titan Comics rozpoczeła publikację miniserii „Bloodborne” narysowanej przez Kowalskiego a napisanej przez Alesa Kota, która została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytyków, przekształcona szybko w pełnoprawną serię i niedawno doczekała się premiery 11 już zeszytu. Niedawno zaś do sprzedaży trafiła nowa odsłona serii „Sex” tworzonej wspólnie przez Kowalskiego i scenarzystę Joego Caseya.

%d bloggers like this: