Browse By

„Watchmen” jako animacja dla dorosłych

Studio Warner Bros. pracuje nad animowaną ekranizacją głośnej powieści graficznej „Strażnicy” Alana Moore’a i Davea Gibbonsa. Produkcja powstaje z myślą o dojrzałych widzach.

Film zapowiadany jest przez studio jako wierna adaptacja komiksu, zarówno jeśli chodzi o treść jak i formę. „Strażnicy” mają być kolejną animacją po wcześniejszych „Powrocie Mrocznego Rycerza” i „Zabójczym żarcie” przeznaczoną dla dojrzałych czytelników.

„Strażnicy” cieszą się od kilku lat sporym zainteresowaniem ze strony producentów i wydawców. W 2015 roku telewizja HBO wyraziła zainteresowanie realizacją serialu na podstawie serii Moore’a i Gibbonsa. Zaś wydawnictwo DC Comics planuje wykorzystać bohaterów „Strażników” przy okazji zapoczątkowanego w ubiegłym roku restartu „Rebirth”.

Stworzeni w latach 1986-1987 „Strażnicy” to wielowątkowe i wielopoziomowe dzieło brytyjskiego scenarzysty, Alana Moore’a z rysunkami Dave’a Gibbonsa. Powieść graficzna, która zburzyła stereotyp amerykańskich komiksów o superbohaterach. Skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją i dopracowana w szczegółach historia grupy zamaskowanych bohaterów żyjących w alternatywnej Ameryce i od lat 40. XX wieku toczących walkę z przestępczością. Dzięki pojawieniu się Strażników historia USA i świata potoczyła się innym torem. Po wielu latach bohaterowie zaprzestali działalności. Aż do dnia, gdy nieznany sprawca morduje jednego z nich… Czy to początek polowania na superbohaterów? (cyt. za mat. wydawcy)

„Strażnicy” są powszechnie uznawani za jeden z najwybitniejszych komiksów w dziejach medium. Tytuł trafił na listę najlepszych powieści wszech czasów magazynu „Time”.

W 2012 roku wydawnictwo DC Comics opublikowało kontrowersyjną serię „Strażnicy – Początek”: będącą prequelem powieści graficznej Moore’a i Gibbonsa. W 2009 roku reżyser Zack Snyder przeniósł „Watchmen. Strażników” na duży ekran. Jego film podzielił krytyków i nie odniósł spodziewanego sukcesu w kinach.

Źródło: CBR.com

%d bloggers like this: