Browse By

Warren Ellis zapowiada „Beach Cemetery”

Scenarzysta Warren Ellis i rysownik Jason Howard, twórcy serii „Trees”, pracują nad nowym komiksowym cyklem zatytułowanym „Beach Cemetery”. Autor „Transmetropolitan” zapowiada, że będzie to najbardziej obfitujące w akcję dzieło w jego karierze.

Bohaterem serii będzie zawodowy tropiciel i zwiadowca, który przenika do istniejącej od setek lat, a skrytej przed oczami ludzi tajemniczej kolonii pełnej obłąkanych istot. Kiedy zostaje zdemaskowany, rusza do ucieczki walcząc o przetrwanie. Niespodziewanie zyskuje sojusznika w osobie młodej morderczyni.

Pierwszy zeszyt „Cemetery Beach” ukaże się 12 września tego roku nakładem Image Comics. Co ciekawe, w chwili kiedy komiks trafi do sklepów, pozostałe odcinki będą już napisane i narysowane (Howard pracuje obecnie na zilustrowaniem zeszytu finałowego).

Warren napisał znakomity tekst, również dla mnie, jako dla artysty. To opowieść rozgrywająca się w szalonym świecie wypełnionym dziwaczną technologią z fantastycznymi bohaterami i wielkimi bohaterami. Przede wszystkim jednak, jest to historia, którą się autentycznie przeżywa. To taki rodzaj komiksu, które uwielbiam czytać i naprawdę kocham rysować  – Jason Howard.

Źródło: multiversitycomics.com