Browse By

„War Bears” nowym komiksem Margaret Atwood

Margaret Atwood, uhonorowana Nagrodą Bookera autorka głośnej „Opowieści podręcznej” i jedna z najpoważniejszych kandydatem do literackiej Nagrody Nobla, pracuje nad nowym komiksem zatytułowanym „War Bears”.

Trzyodcinkowa miniseria przygotowywana dla wydawnictwa Dark Horse Comics będzie fikcyjną opowieścią o Alu Zurakowskim, kanadyjskim artyście, który podczas II Wojny Światowej wymyśla postać superbohaterki o imieniu Oursonette. Obdarzona supermocami pogromczyni nazistów zdobywa ogromną popularność, co nie pozostaje bez wpływu na prywatne życie jej twórcy. Niestety, wraz z końcem wojny, nagła sława przemija…

W „War Bears” Margaret Atwood zamierza opowiedzieć o początkach kanadyjskiego komiksu, wyzwaniach jakie stały się udziałem Ala Zurakowskiego oraz o tym, jak rosnąca popularność komików amerykańskich zrujnowała jego marzenia.

Za stronę graficzną miniserii odpowiedzialny będzie Ken Steacy, uhonorowany nagrodą Eisnera kanadyjskich rysownik, który w swojej karierze współtworzył tak głośne serie jak „Astro Boy” oraz „Iron Man”. Pierwszy zeszyt „War Bears” ukaże się 5 września.

Miesiąc później do sprzedaży trafi kompletne wydanie powieści graficznej „Angel Catbird” stworzonej przez Margaret Atwood we współpracy z Johnniem Christmasem (rysunki) i Tamrą Bonvillain (kolory). Bohaterem tego superbohaterskiego komiksu jest inżynier genetyczny Strig Feleedus, którego DNA, w wyniku wypadku, zostaje połączone z DNA kota i sowy. Obdarzony nadnaturalnymi mocami Strig przywdziewa maskę i jako Angel Catbird staje do walki ze złem.

Urodzona w 1939 roku Margaret Atwood jest jedną z najwybitniejszych kanadyjskich pisarek, laureatką nagrody Bookera i poważną kandydatką do nagrody LIterackiego Nobla. Do jej najbardziej znanych utworów należą antyutopia „Opowieść podręczna” (1985 r.) oraz „Ślepy zabójca” (2000 r.). Margaret Atwood jest również poetką, krytyczką literacką oraz aktywistką społeczną i ekologiczną.

 

Źródło: multiversitycomics.com

%d bloggers like this: