Browse By

Venom powróci do kin

Jeden z najbardziej charakterystycznych przeciwników Spider-Mana powróci do kin w samodzielnej produkcji. Premierę filmu zatytułowanego „Venom” studio Columbia Pictures zapowiedziało właśnie na 5 października 2018 roku.

O możliwości realizacji filmu poświęconego symbiontowi wytwórnia mówiła od bardzo dawna. Teraz wydaje się, że prace nad projektem wreszcie nabrały tempa. Oprócz daty premiery produkcji wiemy również, że scenariusz do niej napisali Scott Rosenberg i Jeff Pinker, duet odpowiedzialny za fabułę „Niesamowitego Spider-mana 2”.

Venom jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Spider-Mana, choć w przeciągu kilku ostatnich lat z klasycznego arcyzłoczyńcy zmienił się w antybohatera działającego również po stronie prawa i sprawiedliwości. Venom jest symbiontem, przybyłą z kosmosu istotą obdarzającą swojego nosiciela wyjątkowymi supermocami. Pierwszym jego „posiadaczem” był Peter Parker. Początkowo był zachwycony możliwościami jakie oferował jego nowy, czarny kostium, jednak kiedy odkrył jego prawdziwe pochodzenie i właściwości, pozbył się go.

Później symbiont w ręce Eddiego Brocka, dziennikarza żywiącego głęboką niechęć do Spider-Mana. Z tej nienawiści narodził się arcyzłoczyńca Venom. Kolejnym nosicielem symbionta był Mac Gargan, przestępca znany jako Skorpion, a po nim Flash Thompson – szkolny kolega Petera Parkera i członek specjalnego oddziału do zadań specjalnych amerykańskiej armii. Ostatnim „właścicielem” pasożyta był Lee Price, były członek amerykańskich rangerów.

Źródło: The Hollywood Reporter

.

%d bloggers like this: