Browse By

„Velvet” Brubakera i Eptinga też zostanie sfilmowane

Znakomita seria „Velvet” autorstwa scenarzysty Eda Brubakera i rysownika Steve’a Eptinga doczeka się ekranizacji. Adaptacja komiksu powstanie w formie serialu dla stacji telewizyjnej Paramount Network, która zadebiutuje w styczniu przyszłego roku zastępując na rynku kanał Spike TV.

Akcja serii przenosi nas do roku 1973, w sam środek Zimnej Wojny. W Paryżu w tajemniczych okolicznościach ginie Jeff Keller, as wywiadu i najlepszy człowiek ARC-7, agencji tak tajnej, że opinia publiczna nigdy o niej nie słyszała. Rozpoczyna się zakrojone na szeroką skalę śledztwo, w którego centrum niespodziewanie znajduje się Velvet Templeton – sekretarka naczelnika ARC-7. Nie zwracająca wcześniej na siebie uwagi kobieta staje się celem wyszkolonych agentów. I, nieoczekiwanie, okazuje się trudnym przeciwnikiem. Velvet Templeton skrywa bowiem wiele tajemnic, a jej dokonania sprzed lat mogłoby zawstydzić niejednego doświadczonego szpiega.

„Velvet” na mały ekran przeniesie Kyle Killen, scenarzysta odpowiedzialny za stworzenie seriali „Mind Games”, „Awake” oraz „Lone Star”. W gronie producentów serialu znaleźli się również Ed Brubaker i Steve Epting. Na razie nie wiadomo kiedy telewizyjna wersja „Velvet” miałaby mieć swoją premierę.

„Velvet” to jeden z najlepszych komiksów sensacyjnych jakie możecie obecnie kupić za pieniądze. Brubakerowi udało się w „Velvet” przywrócić blask i fantazję rozrywkowym opowieściom szpiegowskim, których tak bardzo brakuje w ostatnich filmach z bondowskiej serii. „Velvet” to z jednej strony wypełniona akcją sensacyjna historia, pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Z drugiej, jest to hołd złożony klasycznym produkcjom o Jamesie Bondzie uwodzących widzów nie tylko intrygą, ale również elegancją i blichtrem z jakim wszystkim kojarzy się rola agenta 007.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: