Browse By

Usagi Yojimbo na małym ekranie

Studio Gaumont kupiło prawa do realizacji serialu animowanego na podstawie popularnej serii komiksowej o przygodach Usagiego Yojimbo autorstwa Stana Sakai.

Produkcja, która jest dopiero we wczesnej fazie przygotowań, planowana jest jako wspólne przedsięwzięcie wytwórni Gaumont, Stana Sakai oraz należącego do Jamesa Wana (autora fabuły „Piły”) studia Atomic Monster. Producentami wykonawczymi serialu będą założyciel wydawnictwa Dark Horse Comics Mike Richardson oraz Keith Goldberg. Żadne szczegółowe informacje na temat projektu nie są jeszcze znane.

Francuska wytwórnia Gaumont ma na swoim koncie popularne seriale „Narcos” „Hannibal” oraz przebojowy film „Belle i Sebastian” .

Tworzona nieprzerwanie od ponad 30 lat komiksowa seria „Usagi Yojimbo” to rozgrywająca się w XVII-wiecznej Japonii opowieść o przygodach ronina (samuraja bez pana) Usagiego Miyamoto, zwanego Yojimbo (Przybocznym).

Stan Sakai urodził się w Japonii w Kioto 25 maja 1953 roku. W wieku dwóch lat przeprowadził się z rodziną na Hawaje, skąd pochodził jego ojciec, i mieszkał tam przez następne 22 lata. Ukończył wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hawajskiego, a swoje studia uzupełnił w Art. Center Vollege w Pasadenie w Kalifornii.

Komiks o Usagim Yojimbo pojawił się w 1984 roku. Oprócz tego postać była wykorzystywana gościnnie w telewizyjnym serialu rysunkowym „Teenage Mutant Ninja Turtles”, stała się też inspiracją do produkcji zabawek, jest drukowana na koszulkach. Sakai był wielokrotnie nagradzany nie tylko za Usagiego Yojimbo, ale także za pracę nad komiksem Sergio Aragorne’a „Groo the Wanderer” oraz za komiksy „Spider-Man”, drukowane w niedzielnych wydaniach gazet. Najważniejszą nagrodą w jego dorobku było otrzymanie prestiżowej Nagrody Willa Eisnera; jest też laureatem nagrody Haxtura (Hiszpania) za najlepszy scenariusz za opowieść „Ostrze bogów” z cyklu o Usagim. [cyt. za swiatkomiksu.pl]

Źródło: ICv2