Browse By

Umarł „Descender” niech żyje „Ascender”

Choć Jeff Lemire i Dustin Nguyen zakończyli już serię „Descender”, to nie planują żegnać się z wykreowanym w niej światem i powrócą do niego nowym cyklem zatytułowanym „Ascender”.

Akcja nowej serii rozgrywać się będzie 10 lat po wydarzeniach przedstawionych w „Descender”, w świecie, w którym maszyny przeszły do historii, a zastąpiła je magia. Komiks opowie o przygodach młodej dziewczyny, która, by ocalić świat, musi odnaleźć zaginione przed dekadą roboty oraz ich mesjasza, Tima-21.

„Ascender” zadebiutuje na rynku w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Image Comics.

Zapoczątkowany w 2015 roku „Descender” okazał się jedną z ciekawszych serii komiksowych ostatnich lat. Jego premierze towarzyszyło olbrzymie zainteresowanie czytelników i krytyków, a prawa do ekranizacji cyklu wytwórnia Sony Pictures kupiła jeszcze zanim pierwszy zeszyt „Descender” trafił do sprzedaży. 25 lipca ukaże się 32 i ostatni zeszyt cyklu. W Polsce seria Jeffa Lemire’a i Dustina Nguyena ukazuje się nakładem Mucha Comics.

Akcja „Descendera” rozgrywa się w dalekiej przyszłości, dziesięć lat po tym, jak nazywane Żniwiarzami roboty wielkości planet pojawiły się i zaczęły siać zniszczenie w galaktyce. Młody android Tim-21 budzi się i odkrywa, że wszystkie roboty zostały wyjęte spod prawa. W swoim maszynowym DNA Tim-21 może jednak skrywać sekrety Żniwiarzy, wkrótce staje się więc najbardziej poszukiwanym robotem we wszechświecie. Gdy na każdym kroku czyhają złomiarze, łowcy nagród i inne zagrożenia, Tim-21 rozpoczyna oszałamiającą kosmiczną przygodę wśród gwiazd wraz ze swoim robotycznym psem Zbójem i potężnym robotem górniczym Wiertaczem.

Źródło: Previewsworld.com