Browse By

„Tytani” trafią do Netfliksa

Polscy widzowie również będą mogli obejrzeć „Tytanów”. Netflix kupił prawa do międzynarodowej dystrybucji pierwszego serialu wyprodukowanego dla platformy DC Universe.

Pierwszy odcinek „Tytanów” zadebiutuje w usłudze DC Universe już 12 października. Tam też będą mogli go obejrzeć mieszkańcy USA. Reszta świata (poza Chinami, gdzie firma Reeda Hastingsa nie jest obecna) otrzyma możliwość jego obejrzenia w serwisie Netflix. „Tytani” są już drugim po „Star Trek: Discovery” serialem przygotowanym na konkurencyjną platformę VOD, do której Netflix kupił prawa dystrybucyjne.

Liczący 11 odcinków „Tytani” to opowieść o młodych, początkujących superbohaterach: Robinie, Starfire, Raven i Bestii. W rolach głównych w serialu wystąpili Brenton Thwaites, Anna Diop, Teagan Croft, Ryan Potter, Minka Kelly i Alan Ritchson.

Producentami wykonawczymi cyklu są Akiva Goldsman, Geoff Johns, Greg Berlanti, Sarah Schechter, Greg Walker i John Fawcett.

Serwis DC Universe wystartował za oceanem 15 września. Miesięczny koszt usługi wynosi $7,99, ale na razie korzystać z niej mogą tylko mieszkańcy USA. Platforma jest połączeniem tradycyjnego serwisu VOD z cyfrową księgarnią i czytelnią oraz encyklopedią wiedzy na temat komiksowego uniwersum DC. W jej ofercie docelowo znajdą się oryginalne produkcje (aktorskie i animowane) przygotowywane specjalnie dla DC Universe, ale nie zabraknie wśród nich również najlepszych i najpopularniejszych archiwalnych filmów i seriali.

Usługa jest dostępna jako strona www, ale również w formie aplikacji na platformach iOS, Android, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV i Android TV. Podobnie jak inne usługi VOD umożliwia korzystanie z niej również bez dostępu do internetu, oczywiście, po wcześniejszych ściągnięciu stosownych materiałów i zapisaniu ich w pamięci urządzenia.

Tymczasem cały czas trwają prace nad innymi serialami przeznaczonymi dla DC Universe, wśród których są: „Swamp Thing”, „Doom Patrol” (premiera w 2019 roku), trzeci sezon znanej z anteny Cartoon Network animacji „Young Justice: Outsiders”, „Stargirl” na podstawie scenariusza Geoffa Johnsa, „Metropolis” autorstwa twórców „Gotham” Johna Stephensa i Danny’ego Cannona oraz „Harley Quinn” – 26-odcinkowy serial animowany o przygodach byłej dziewczyny Jokera przygotowywany z myślą o dojrzałych widzach.

Źródło: Variety