Browse By

Typowana do Nobla pisarka debiutuje w komiksie

Dobiegająca 80. Margaret Atwood, co roku typowana na kandydatkę do Literackiego Nobla, postanowiła spróbować swoich sił w komiksie, w dodatku superbohaterskim! Nakładem Dark Horse ukazał się właśnie pierwszy tom jej powieści graficznej „Angel Catbird”.

Bohaterem komiksu, za którego stronę graficzną odpowiedzialni są Johnnie Christmas (rysunki) i Tamra Bonvillain (kolory), jest inżynier genetyczny Strig Feleedus, którego DNA, w wyniku wypadku, zostaje połączone z DNA kota i sowy. Obdarzony nadnaturalnymi mocami Strig przywdziewa maskę i jako Angel Catbird staje do walki ze złem.

Pomysł na „Angel Catbird” krążył mi po głowie od lat. Lubię komiksy, jako gatunek. Dorastałam w ich otoczeniu, sama je nawet rysowałem. Pierwotnie sama próbowałam narysować „Angel Catbird”, ale okazało się, że nie mam wystarczających umiejętności, żeby to zrobić. Ba, nie umiem poprawnie narysować nawet skrzydła – mówi Margaret Atwood.

Urodzona w 1939 roku Margaret Atwood jest jedną z najwybitniejszych kanadyjskich pisarek, laureatką nagrody Bookera i poważną kandydatką do nagrody LIterackiego Nobla. Do jej najbardziej znanych utworów należą antyutopia „Opowieść podręczna” (1985 r.) oraz „Ślepy zabójca” (2000 r.). Margaret Atwood jest również poetką, krytyczką literacką oraz aktywistką społeczną i ekologiczną.

Źródło: io9

Zdjęcie: Dark Horse Comics

%d bloggers like this: