Browse By

Turok powraca w komiksowe kadry

Ponad rok po premierze ostatniego komiksu ze swoim udziałem, Turok wraca do gry. W styczniu przyszłego roku ukaże się pierwszy zeszyt nowej serii poświęconej przygodom jednemu z najsłynniejszych komiksowych bohaterów.

Turok narodził się w 1954 roku na łamach magazynu „Four Color Comics”, ale już dwa lata później był gwiazdą własnej serii zatytułowanej „Turok, Son of Stone” publikowanej nieprzerwanie aż do 1982 roku. W pierwszej wersji swojej postaci Turok był Indianinem uwięzionym w tajemniczej dolinie zamieszkałej przez prehistoryczne stwory, a kolejne zeszyty opowiadały o jego próbach wydostania się z niej oraz, co oczywiste, starciach z kolejnymi potworami.

Z czasem ten pomysł ewoluował. Kiedy w 1992 roku prawa do postaci trafiły do wydawnictwa Valiant Comics, Turok nadal pozostałem Indianinem, ale walczył już nie tylko z dinozaurami, ale również demonami oraz kosmitami. Sześć lat później, po sukcesie gry „Turok: Dinosar Hunter” na konsolę Nintendo 64, wojownik powrócił w nowej serii komiksowej zatytułowanej po prostu „Turok”, w której został przedstawiony jako strażnik walczący z istotami przenikającymi do naszego świata z innych wymiarów.

W roku 2010 nowe komiksowe przygody Turoka wprowadziło na rynek wydawnictwo Dark Horse Comics, ale ich czteroodcinkowy cykl okazał się niewypałem. W 2013 roku prawa do postaci trafiły do Dynamite Entertainment, gdzie pozostają do dziś.

Autorami nowej serii zatytułowanej ponownie „Turok” są scenarzysta Ron Marz i rysownik Robert Castro. Jej akcja rozpocznie się na Dzikim Zachodzie, gdzie tytułowy indiański wojownik wyruszy w pogoń za amerykańskim oddziałem kawalerii odpowiedzialnym za porwanie jego brata Andara. Niespodziewanie indiańscy wojownicy i amerykańscy żołnierze trafią do tajemniczego świata zamieszkałego przez stwory, o jakich im się nigdy nie śniło.

Pierwszy zeszyt serii dostępny będzie z różnymi wariantami okładki. Ich autorami będą m.in. Bart Sears, Butch Guice, Jeffrey Veregge i Robert Castro.

.

.

.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: