Poza „Flashem Gordonem” wydawnictwo Mad Cave zamierza wskrzesić także inną, nieco zapomnianą już markę. „Gatchaman” czyli „Wojna Planet” czyli „Załoga G” doczeka się nowej serii, jednozeszytówek i kolekcji.

„Wojna planet” to serial anime z lat 70., który w Polsce emitowany był na początku lat 80. wzbudzając entuzjazm u młodych odbiorców, w tym niżej podpisanego. Produkcja opowiadała historię 5-osobowej drużyny i nadprzyrodzonych zdolnościach (Transformacja!) walczących ze złą organizacją Spectra przewodzoną przez demonicznego Zoltara.

Produkcja stworzona przez Tatsuo Yoshidę, autora również tak popularnych marek jak „Speed Racer”, „Casshan” i „Tekkaman: The Space Knight”, doczekała się kontynuacji w postaci dwóch seriali i filmu pełnometrażowego jak również aktorskiego obrazu z 2013 roku w reżyserii Toi Sato.

Nową odsłonę komiksowej Załogi G wydawnictwo Mad Cave zamierza zaprezentować już w maju, kiedy na rynku pojawi się dostępny w ramach Dnia Darmowego Komiksu zeszyt „Gatchaman” #0 autorstwa Cullenna Bunna (scen.) i Chrisa Batisty. W czerwcu do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt pełnoprawnej serii.

Mad Cave zapowiedziało również publikację jednozeszytówek poświęconych poszczególnym członkom drużyny, z których jako pierwsze ukażą się „Gatchaman – Ken: Deathmatch” (w czerwcu) oraz „Gatchaman – Jun” (w listopadzie).

Z kolei w lipcu swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek miniserii „Gatchaman: Galactor” autorstwa Steve’a Orlando (scen.) i Kath Lobo (rys.) opowiadającej o głównym czarnym charakterze historii walczącym z rodzącą się rewolucją we własnych szeregach.

Leave a Reply