Browse By

Top Cow reaktywuje „The Darkness”

„The Darkness”, sztandarowa seria wydawnictwa Top Cow z lat 90., zostanie reaktywowana. Taką informację podał prezes oficyny Matt Hawkins. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Seria „The Darkness” została stworzona przez Marca Silvestriego, Gartha Ennisa i Davida Wohla. Cykl zadebiutował w 1996 roku. Głównym bohaterem „The Darkness” był jackie Estacado, bezwzględny zabójca działający na zlecenie mafii, który staje się nosicielem starożytnego bytu obdarzającego bohatera olbrzymią mocą. Dla Jackiego ten wybór okazuje się przekleństwem (nie może uprawiać seksu, gdyż skutki byłyby katastrofalne) jak i darem – jako płatnego zabójcy jego życie stało się nagle niezwykle proste. Głównym objawem mocy The Darkness są „darklingi” – małe stworki zrodzone z ciemności, które towarzyszą Jackiemu gdzie tylko pójdzie. Aha, jeszcze jedno – The Darkness działa tylko w nocy. [cyt. za gilida.pl]

Nowa wersja „The Darkness” powstaje we współpracy z rysownikiem Tomem Grindbergiem. Matt Hawkins zdradził, że w komiksie pojawi się Jackie Estacado, aczkolwiek – jak zaznaczył – rola jaką odegra będzie dla czytelników zaskoczeniem.

Pierwsza komiksowa seria „The Darkness” liczyła 25 zeszytów, ale cykl był, z przerwami, kontynuowany do 2013 roku, kiedy ukazał się jego ostatni 116 odcinek.

Na podstawie „The Darkness” powstały dwie gry wideo, których premiera odbyła się kolejno w latach 2007 i 2012. Od dawna mówi się również o ekranizacji komiksu. W grudniu 2004 roku prawa do sfilmowania „The Darkness” kupiło studio Dimension Films, które rok później odsprzedało je braciom Pang, hongkońskim reżyserom odpowiedzialnym za realizację przebojowego horroru „Oko”. W 2009 roku prawa do komiksu trafiły do rąk studia Scott Stuber Productions, a w 2012 roku stanowisko producenta projektu objął Len Wiseman, twórca filmowego cyklu „Underworld”. I to była ostatnia informacja na temat ekranizacji „The Darkness” jaka trafiła do mediów. Od sześciu lat o filmie jest cicho.

Przy okazji, warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wydawnictwo Top Cow reaktywowało inna swoją serię z lat 90. zatytułowaną „Witchblade”.

Źródło: ICv2