Browse By

Tom Hardy zagra Venoma!

Nominowany do Oscara Tom Hardy, gwiazda widowiskowego „Mad Maxa. Na drodze gniewu”, zagra główną rolę w komiksowym filmie „Venom”. Obraz wyreżyseruje Ruben Fleischer, autor udanego „Zombieland”. Premiera produkcji już 5 października 2018 roku.

Autorami scenariusza „Venoma” są Scott Rosenberg i Jeff Pinker. Szczegóły na temat fabuły trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że Tom Hardy wcieli się w postać Eddiego Brocka, najsłynniejszego nosiciela symbiontu.

Venom jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Spider-Mana, choć w przeciągu kilku ostatnich lat z klasycznego arcyzłoczyńcy zmienił się w antybohatera działającego również po stronie prawa i sprawiedliwości. Venom jest symbiontem, przybyłą z kosmosu istotą obdarzającą swojego nosiciela wyjątkowymi supermocami. Pierwszym jego „posiadaczem” był Peter Parker. Początkowo był zachwycony możliwościami jakie oferował jego nowy, czarny kostium, jednak kiedy odkrył jego prawdziwe pochodzenie i właściwości, pozbył się go.

Później symbiont w ręce Eddiego Brocka, dziennikarza żywiącego głęboką niechęć do Spider-Mana. Z tej nienawiści narodził się arcyzłoczyńca Venom. Kolejnym nosicielem symbionta był Mac Gargan, przestępca znany jako Skorpion, a po nim Flash Thompson – szkolny kolega Petera Parkera i członek specjalnego oddziału do zadań specjalnych amerykańskiej armii. Ostatnim „właścicielem” pasożyta był Lee Price, były członek amerykańskich rangerów.

Tom Hardy

Źródło: The Hollywood Reporter

.