Browse By

Terminator powraca do lat 80. w nowym komiksie

Wydawnictwo Dark Horse Comics zapowiedziało nową miniserię komiksową z serii „Terminator”. Akcja czteroodcinkowego cyklu rozgrywać się będzie w roku 1984, równolegle do wydarzeń przedstawionych w kultowym filmie Jamesa Camerona „Elektroniczny morderca”.

„Terminator: Sector War” opowie nowojorskiej policjantki Lucy Castro, która staje się celem przysłanego z przyszłości cyborga T-800. Kobieta staje do nierównej walki z bezwzględną maszyną jednocześnie starając się dociec z jakich powodów ktoś chce ją zabić.

Za scenariusz miniserii odpowiedzialny jest Brian Wood, autor głośnych serii „DMZ” czy wydawanego właśnie przez Egmont „Briggs Land”. Rysunki będą dziełem Jeffa Stokely’ego. Pierwszy numer „Terminator: Sector War” ukaże się 15 sierpnia.

„Terminator” to dziś jedna z najpopularniejszych franczyz filmowych, która od początku swojego istnienia wygenerowała ponad 3 miliardy dolarów zysku. Cykl został zapoczątkowany w 1984 roku przez Jamesa Camerona filmem „Elektroniczny morderca”. Obraz doczekał się 4 kontynuacji, a w przyszłym roku do kin wejdzie jego kolejna część wyprodukowana przez Jamesa Camerona i z Lindą Hamilton w jednej z głównych ról.

Pierwsze komiksy z serii „Terminator” ukazały się w 1988 roku nakładem wydawnictwa NOW Comics. Dwa lata później prawa do marki trafiły do Dark Horse Comics, pod którego szyldem ukazały się m.in. napisane przez Franka Millera i narysowane przez Walta Simonsona „RoboCop Versus The Terminator”, „Superman vs. The Terminator: Death to the Future” na podstawie scenariusza Alana Granta czy „Aliens versus Predator versus The Terminator”. Ostatnim komiksem z cyklu „Terminator” opublikowanym przez Dark Horse Comics jest 6-odcinkowa miniseria „The Terminator: Enemy of My Enemy” z 2014 roku.

.

Źródło: multiversitycomics.com

%d bloggers like this: