Browse By

Telewizja SyFy także ekranizuje komiksy

Telewizja SyFy niebawem skończy 25 lat, a jej szefowie właśnie skierowali do produkcji dwa komiksowe seriale: „Happy!” oraz „Krypton”.

Pierwszy z wymienionych będzie adaptacją miniserii autorstwa scenarzysty Granta Morrisona i rysownika Daricka Robertsona. Bohaterem “Happy!” jest Nick Sax, były gliniarz a obecnie zawodowy zabójca do wynajęcia. Po tym jak jedno z jego zleceń nie przebiega zgodnie z planem, Sax zostaje nie tylko ranny, ale też staje się celem policji, mafii oraz okrutnego zabójcy dzieci w przebraniu… Świętego Mikołaja. Kiedy wydaje się, że wszystko już jest stracone w świecie i życiu Nicka pojawia się mały, niebieski, skrzydlaty konik o imieniu Happy.

Produkcja doczekała się już odcinka pilotażowego, który został dobrze przyjęty przez widzów podczas projekcji testowych. W roli Nicka Saxa wystąpił Christopher Meloni, głosu postaci Happy’ego użyczył Bobby Moynihan.

Drugi z projektów to zapowiedziany po raz pierwszy jeszcze w 2014 roku „Krypton”, prequel opowieści o Supermanie, którego głównym bohaterem jest dziadek Clarka Kenta vel Kal-Ela. Projekt również doczekał się odcinka pilotażowego, w którym główną rolę zagrał Cameron Cuffe. Pomysłodawcą serialu jest David S. Goyer, współtwórca scenariusza superprodukcji „Batman v Superman: Świat sprawiedliwości”.

Na razie nie wiadomo kiedy obie produkcje trafią na ekrany.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: