Browse By

Takashi Miike ekranizuje kolejną mangę

Japoński reżyser Takashi Miike, autor niezłego „Przesłuchania” oraz szokującego „Ichiego zabójcy”, powraca. Artysta przeniesie na duży ekran mangową serię „Jojo no Kimyo na Boken” Hirohiko Araki, której 117 tomików sprzedanych zostało w nakładzie ponad 95 milionów egzemplarzy.

„Jojo no Kimyo na Boken” (ang. Jojo’s Bizarre Adventure) to opowieść o rodzinie Joestarów, której członkowie obdarzeni są wyjątkowymi mocami. Dzięki nim, ale i z ich powodu, od 100 lat toczą walkę z potężną rodziną Brandów.

Scenariusz filmu powstanie na podstawie 4 części serii zatytułowanej „Diamond is Unbreakeable”. W roli głównej wystąpi Kento Yamazaki, gwiazda ubiegłorocznej serialowej adaptacji mangi „Death Note”.

Produkcję sfinansują studia Warner Bros. i Toho. Premierę filmu zapowiedziano wstępnie na lato 2017 roku.

Takashi Miike jest jednym z najbardziej znanych na świecie, ale i najbardziej kontrowersyjnych japońskich reżyserów. Pracuje w nieprawdopodobnym tempie będąc w stanie rocznie nakręcić nawet 5 filmów! Na swoim koncie ma takie produkcje jak „Ace Attorney” – adaptację gry wideo „Phoenix Wright. Ace Attorney”, „Yattaman” – aktorską wersję kultowego anime czy znakomite „Nieodebrane połączenie” uznawane za jeden z najlepszych horrorów zrealizowanych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Źródło: Variety

Zdjęcie: Warner Bros. Anime

.

%d bloggers like this: