Browse By

Szymon Kudrański pracuje nad nową serią

Szymon Kudrański, który przez ostatnie lata był głównym rysownikiem „Spawna”, pracuje nad nową serią komiksową „Quarry’s War”. Cykl powstaje na podstawie scenariusza Maxa Allana Collinsa.

„Quarry’s War” będzie adaptacją pierwszego tomu powieściowego cyklu tworzonego przez Maxa Allana Collinsa nieprzerwanie od 1976 roku. Bohaterem serii, która w zeszłym roku doczekała się adaptacji serialowej zatytułowanej „Zamęt”, jest były członek marines i niezrównany snajper, który po powrocie z Wietnamu w 1973 roku rozpoczyna „karierę” zawodowego zabójcy.

Pierwszy zeszyt „Quarry’s War” trafi do sprzedaży 29 listopada. Wydawcami serii są Titan Comics i Hard Case Crime. Autorem okładki jest Fay Dalton.

Szymon Kudrański jest pierwszym polskim rysownikiem, któremu udało się zaistnieć na amerykańskim rynku. Wypatrzył go Steve Niles, pisarz i scenarzysta odpowiedzialny za serię „30 dni nocy”, który zaproponował Kudrańskiemu narysowanie krótkiej historii do antologii „30 Days of Night Annual 2004”. W 2011 roku artysta zadebiutował jako główny rysownik serii „Spawn”, którą współtworzył aż do czerwca tego roku. W tym samym roku Kudrański rozpoczął współpracę z DC Comics stając się pierwszym Polakiem, któremu powierzono rysowanie przygód Batmana. Artysta stworzył kadry do miniserii „Penguin. Pain and Prejudice” ze scenariuszem Gregga Hurwitza. Jego rysunki znalazły się także w cyklach „Batman. Mroczny Rycerz” i „Batman. Detective Comics” oraz w zeszytach serii „Green Lantern” i „Green Arrow”.

Trzy lata później Kudrański trafił pod skrzydła Marvela. Dla nowego pracodawcy najpierw stworzył dwa ostatnie zeszyty 4-odcinkowej miniserii „All-New Captain America: Fear Him”. W 2015 roku narysowane przez niego kadry znalazły się w albumie „Avengers: Time Runs Out”, a w marcu tego roku stał się głównym rysownikiem serii „Daredevil/Punisher” poświęconej jednym z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców uniwersum Marvela. [cyt za magazyn.allegro.pl] W kwietniu tego roku ukazał się z kolei zeszyt serii „Spider-Man” narysowany przez Szymona do scenariusza Briana Michaela Bendisa.

Max Allan Collins jest amerykańskim pisarzem mającym na swoim koncie powieści, scenariusze, komiksy, opowiadania oraz nowelizacje filmowe. Jest autorem głośnej powieści graficznej „Droga do zatracenia”, która w 2002 roku doczekała się uhonorowanej Oscarem ekranizacji w reżyserii Sama Mendesa z Tomem Hanksem w roli głównej.

Źródło” ICv2