Browse By

„Szklana pułapka” powróci w komiksie

Główny bohater serii „Szklana pułapka” nowojorski policjant John McClane doczeka się nowego komiksu o swoich przygodach. Album zatytułowany „A Million Ways To Die Hard” będzie miał swoją premierę 17 października.

Johna McClane’a miliony widzów na całym świecie poznało w 1988 roku, dzięki filmowi „Szklana pułapka”, w którym stanął do nierównej walki z terrorystami okupującymi nowoczesny wieżowiec. Obraz wyreżyserowany przez Johna McTiernana i wyprodukowany za 28 milionów dolarów zarobił w kinach 140 milionów dolarów i dał początek jednej z najpopularniejszych serii filmowych.

„A Million Ways To Die Hard” zapowiadany jest jako rozgrywająca się 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części filmu opowieść, w której John McClane zmierzyć się będzie musiał ze spiskiem sięgajacym terrorystycznego ataku na wieżowiec Nakatomi Plaza. Autorem scenariusza albumu jest Frank Tieri, za stronę graficzną odpowiada Mark Texeira.

To nie pierwszy komiks inspirowany serią „Szklana pułapka”. W latach 2009-2010 nakładem wydawnictwa BOOM! Studios ukazała się 8-odcinkowa miniseria „Die Hard: Year One”. Cykl napisany przez Howarda Chaykina i zilustrowany przez Stephena Thompsona opowiadał o początkach policyjnej kariery Johna McClane’a.

Źródło: Previewsworld.com