Browse By

„Superman: Rok Pierwszy” nowym komiksem Franka Millera

Frank Miller zapowiedział, że wspólnie z Johnem Romitą Jr. Przygotowuje 100-stronicową powieść graficzną „Superman: Rok pierwszy”, w której opowie o początkach superbohaterskiej kariery Człowieka Ze Stali.

Trzydzieści lat po tym jak w komiksie „Batman: Rok pierwszy” na nowo wykreował historię pochodzenia Mrocznego Rycerza, Frank Miller zamierza powtórzyć ten sukces w przypadku postaci Supermana. – Zamierzam opowiedzieć historię Supermana od momentu jego znalezienia przez Jonathana Kenta (na polu w Smalville) do czasów osiągnięcia przez niego dorosłości – powiedział Frank Miller.

O chęci stworzenia komiksu opowiadającego o korzeniach Supermana, Frank Miller mówił już w zeszłym roku. W wywiadzie udzielonym serwisowi Inverse podczas nowojorskiego festiwalu Comic Con, Miller zdradził, że marzy mu się historia rozgrywająca się w czasach II Wojny Światowej, w której będzie musiał skonfrontować się ze swoimi żydowskimi korzeniami oraz obozami śmierci.

Postać Supermana została powołana do życia przez Jerry’ego Siegela i Joego Shustera 1938 roku, a jej powstanie było bezpośrednią odpowiedzią autorów na wydarzenia jakie wtedy miały w Niemczech. – Słysząc o prześladowaniach i morderstwach bezbronnych Żydów w nazistowskich Niemczech bardzo chciałem im pomóc. Przez długi czas nie wiedziałem jak. Odpowiedzią okazał się Superman – wspominał po latach Jerry Siegel.

Już w swoich wczesnych przygodach Superman stawał do walki z nazistami, a jego pięści dosięgły nawet samego Adolfa Hitlera. Człowieka Ze Stali nienawidził Joseph Goebbels, niesławny minister propagandy III Rzeszy. Jego fanami nie są również członkowie Hezbollahu, libańskiej partii islamskich szyitów przez część państw uznawanej za organizację terrorystyczną, którzy w 2014 roku na antenie swojej telewizji Al-Manar wyemitowali reportaż, z którego wynikało, że postać Supermana jest częścią „żydowskiej konspiracji” mającej na celu przejęcie kontroli nad światem.

Poniżej pierwsza grafika promująca komiks „Superman: Rok pierwszy”.

Źródło: CBR.com

%d bloggers like this: