Browse By

Superior Spider-Man powróci

W grudniu ukaże się pierwszy zeszyt nowej odsłony serii „Superior Spider-Man”. Za dalsze przygody Otto Octaviusa w kostiumie Pajęczaka odpowiedzialni będą scenarzysta Christos Gage i rysownik Mike Hawthorne.

Wydawana w latach 2013-2014 i licząca 33 zeszyty seria „Superior Spider-Man” zaczyna się w więziennym szpitalu, gdzie przetrzymywany jest umierający Otto Ocatvius, któremu lekarze dają już tylko kilka godzin życia. Okazuje się jednak, że nawet na łożu śmierci Doktor Octopus nie przestaje myślę o zemście na Spider-Manie. Ostatnim wysiłkiem wciela w życie szatański plan przenosząc swoją świadomość do ciała Petera Parkera, a jego więżąc w umierającym ciele złoczyńcy. Posiadający teraz dostęp do pajęczych mocy Doc Ock może stać się najgroźniejszym złoczyńcą na świecie, ale Peter Parker nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… [cyt. za onet.pl]

Seria zakończyła się, oczywiście, powrotem świadomości Petera Parkera do jego ciała. Jak się jednak okazuje, historia będzie miała swój dalszy ciąg. Nowe odcinki opowiedzą o przygodach Ottona Octaviusa, który jako Elliot Tolliver pracuje nad uniwersytecie San Francisco wykorzystując swój intelekt nie do niszczenia świata, ale uczynienia go lepszym. Po godzinach zaś strzeże ulic San Francisco udowadniając światu, że nie ma lepszego superbohatera niż on. Do czasu, aż na ulicach miasta pojawi się przeciwnik przewyższający go pod każdym względem.

„Superior Spider-Man” to jedna z najbardziej kontrowersyjnych opowieści w biografii Człowieka-Pająka. Kontrowersyjnej do tego stopnia, że kiedy ukazała się po raz pierwszy w 2012 roku, co bardziej krewcy fani jej scenarzyście Danowi Slottowi grozili śmiercią, a sprawą musiała zająć się policja. Nawet sam Stan Lee, współtwórca postaci Spider-Mana, przyznawał w wywiadach, że kiedy po raz pierwszy usłyszał o pomyśle Slotta, to go „odrzuciło”.

Radykalny koncept przyciągnął jednak czytelników, a zamykający opowieść 700. zeszyt magazynu „The Amazing Spider-Man” rozszedł się w nakładzie przekraczającym 200 000 egzemplarzy zajmując czwarte miejsce na liście najlepiej sprzedających się komiksów roku 2012. [cyt. za onet.pl]

Źródło: Previewsworld.com

%d bloggers like this: